2018 Results - Division 1

Pos  Club  Points  Man & Woman of the Match
April 14th - Match 1 - 1 (full results)
1 Blackheath & Bromley Harriers A.C. Bromley 253 Sam Heawood           Crawley        919
2 Crawley A.C. 201 Isabella Hilditch         B&B             899
3 Thames Valley Harriers 142  
4 Reading A.C.   122
April 14th - Match 1 - 2 (full results)
1 Chelmsford A.C. Dartford 216 Christopher Scott      Southampton  916
2 Windsor,Slough,Eton & Hounslow A.C. 205 Holly Page                Dartford         914
3 Southampton A.C. 176  
4 Dartford Harriers   165
April 14th - Match 1 - 3 (full results)
1 City of Norwich A.C. Milton Keynes 226.5 Wesley Matsuka Williams   CoN       961
2 Marshall Milton Keynes 211 Laura Zialor                      MMK      863
3 Bedford & County 193  
4 Steven   122.5
April 28th - Match 1 - 4 (full results)
1 Bracknell A.C. Peterborough 207 Martin Tinkler              NVH            879
2 Nene Valley Harriers 206.5 Sophie Harris               Belgrave     881
3 Colchester Harriers 190.5  
4 Belgrave Harriers   174
May 20th - Match 2 - 1 (full result
1 Chelmsford A.C. Battersea 227 Joe Bloomfield             Chelmsford  845
2 Blackheath & Bromley           214 Moe Sasegbon             S & N.H.      906
3 Belgrave Harriers                           195  
4 Stevenage & N.H.                                     127
May 20th- Match 2 - 2 (full results)
1 Crawley A.C. Crawley 216 Sam Heawood             Crawley       932
2 Bracknell A.C. 212 Rebecca Murray           Bedford       932
3 Southampton A.C. 165  
4 Bedford & County   155
May 20th- Match 2 - 3 (full results)
1 City of Norwich Norwich 247.5 Callum Brown             CoN             924
2 Windsor,Slough,Eton & Hounslow A.C. 195 Rebecca Jaggo            Colchester    871
3 Colchester Harriers 188.5  
4 Thames Valley Harriers   139
May 20th- Match 2 - 4 (full results)
1 Reading A.C. Reading 228 Chuko Cribb                MMK            927
2 Nene Valley Harriers 193 Kayleigh Presswell       MMK            926
3 Marshall Milton Keynes 188  
4 Dartford Harriers   138
June 23rd - Match 3 - 1 (full results)
1 Blackheath & Bromley H.A.C. Bromley 233 Edgars Somkis             NVH            1012
2 City of Norwich 210 Isabella Hilditch           B&B              905
3 Southampton A.C. 168  
4 Nene Valley Harriers   154
June 23rd- Match 3 - 2 (full results)
1 Chelmsford A.C. Chelmsford 229 Joe Bloomfield             Chelmsford    877
2 Colchester Harriers 205.5 Hayley McLean            Chelmsford    958
3 Marshall Milton Keynes 181  
4 Crawley A.C.   156.5
June 23rd- Match 3 - 3 (full results)
1 Windsor, Slough, Eton & Hounslow Eton 271.5  Euan Bryden               WSEH            909
2 Belgrave Harriers 190   Amy Holder                 WSEH            964  
3 Reading A.C. 146.5   
4 Bedford & County A.C.   134   
June 23rd- Match 3 - 4 (full results)
1 Thames Valley Harriers West London 252 Ogo Anochinonye          TVH             875
2 Bracknell A.C. 218 Angela Barrett              TVH            1002
3 Stevenage & North Herts 145  
4 Dartford Harriers   122
July 15th - Match 4 - 1 (full results)
1 Bracknell A.C. Bracknell 217.5 Callum Brown               CoN             908
2 Chelmsford A.C 212.5 Hayley McLean              Chelmsford  965
3 City of Norwich A.C. 200  
4 Reading A.C.   130.5
July 14th - Match 4 - 2 (full results)
1 Thames Valley Harriers Battersea 224 Gavin Johnson               TVH            932
2 Belgrave Harriers 207.5 Angela Barrett               TVH            965
3 Marshall Milton Keynes 183.5  
4 Southampton A.C.   147
July 14th- Match 4 - 3 (full results)
1 Colchester Harriers Colchester 241 Frankie Johnson             Bedford      930
2 Blackheath & Bromley Harriers 240 Annie Davies                  B&B           894
3 Dartford Harriers 139  
4 Bedford & County   133
July 14th- Match 4 - 4 (full results)
1 Windsor, Slough, Eton & Hounslow Stevenage 250 Paulius Svaraukas          WSEH         917
2 Nene Valley Harriers 186 Amy Holder                   WSEH         943
3 Stevenage & North Herts 164  
4 Crawley A.C.   159
August 18th - Match 5 - 1 (full results)
1 Chelmsford Bedford 233 Jack Hatton        TVH 914
2 Nene Valley Harriers 186 Hayley McLean   Chelm 978
3 Thames Valley Harriers 181.5  
4 Bedford & County   142.5
August 18th - Match 5 - 2 (full results)
1 Crawley AC Dartford 224 Logan Smith      Norwich 893
2 City of Norwich 195 Jo Rowland        Crawley 885
3 Belgrave Harriers 194  
4 Dartford Harriers   165
August 18th- Match 5 - 3 (full results)
1 Blackheath & Bromley Eton 216 James Whiteaker   B&B  1024
2 Windsor, Slough, Eton & Hounslow 215 Anastasia Davies   B&B  946
3 Bracknell AC 198  
4 Marshall Milton Keynes   155
August 18th- Match 5 - 4 (full results)
1 Southampton Southampton 246 Nathan Gardner   SNH    922
2 Reading 188 Amaya Scott        So'ton 871
3 Stevenage & North Herts 158  
4 Colchester Harriers   154