Structure

2018

The Sweatshop Southern Athletics League will have the following structure in 2018.

Division 1

 
  1. Bedford & County
  2. Belgrave Harriers
  3. Blackheath & Bromley
  4. Bracknell AC
  5. Chelmsford AC
  6. City of Norwich
  7. Colchester Harriers
  8. Crawley AC
  9. Dartford Harriers
  10. Marshall Milton Keynes AC
  11. Nene Valley Harriers
  12. Reading AC
  13. Southampton
  14. Stevenage & North Herts
  15. Thames Valley Harriers
  16. Windsor, Slough, Eton & Hounslow
 

Division 2 East

Division 2 West

  1. Ashford AC
  2. Cambridge & Coleridge
  3. Croydon AC
  4. Eastbourne Rovers
  5. Havering AC
  6. Herts Phoenix
  7. Ipswich Harriers
  8. London Heathside
  9. Medway & Maidstone AC
  10. Orion Harriers
  11. Ryston Runners
  12. Serpentine
  13. St Albans
  14. Thurrock AC
  15. Tonbridge AC
  16. Victoria Park & Tower Hamlets
  1. Aldershot, Farnham & District AC
  2. Basingstoke & Mid Hants
  3. Bournemouth AC
  4. City of Plymouth/Erme Valley/Tavistock (C)
  5. City of Portsmouth
  6. Epsom & Ewell
  7. Hillingdon AC
  8. Kingston & Polytechnic Harriers
  9. Newbury AC
  10. North Devon
  11. Oxford City AC
  12. Radley AC
  13. South London Harriers
  14. Walton AC
  15. Woking AC
  16. Yeovil Olympiads

Division 3 North

Division 3 South-West

  1. Barnet & District
  2. Basildon AC
  3. Biggleswade AC
  4. Braintree & District AC
  5. Chiltern Harriers/Bedford & County "B" (C)
  6. Colchester & Tendring
  7. Dacorum & Tring
  8. Enfield & Haringey and HAWCS (C)
  9. Harlow AC
  10. Highgate Harriers and Mornington Chasers (C)
  11. Huntingdonshire AC
  12. Ilford AC
  13. Loughton AC
  14. Luton AC
  15. Newham & Essex Beagles
  16. Peterborough AC
  17. Serpentine
  18. Vale of Aylesbury
  19. Watford Harriers
  20. West Norfolk AC
  21. West Suffolk AC
  22. Woodford Green with Essex Ladies
  23. Wycombe Phoenix Harriers
  1. Andover and Overton (C)
  2. Brighton & Hove
  3. Chichester AC
  4. City of Salisbury
  5. Exeter Harriers
  6. Fleet & Crookham
  7. Guildford & Godalming
  8. Havant AC
  9. Horsham Blue Star Harriers
  10. Newquay & Par
  11. Poole Runners
  12. Swindon Harriers
  13. Team Dorset (C)
  14. Team Kennet
  15. Winchester & District AC
  16. Worthing & District AC

Division 3 South-East

  1. Bexley AC
  2. Cambridge Harriers
  3. East Grinstead AC
  4. Hastings AC
  5. Hercules Wimbledon AC
  6. Herne Hill Harriers
  7. Holland Sports, Dorking and Reigate (C)
  8. Kent AC
  9. Lewes and Haywards Heath (C)
  10. London City (new)
  11. Medway Park Phoenix
  12. Paddock Wood/Folkestone RC (C)
  13. St Mary's Richmond
  14. Sutton & District AC
  15. Swale Combined
  16. Thanet AC