2019 Results - Division 3 north

Pos  Club  Points  Man & Woman of the Match
April 13th - Match 1 - 1 (full results)
1 Oxford City AC 341
2 Harlow AC 311
3 Wycombe Phoenix H & AC 308  
4 Peterborough AC 173
5 Vale of Aylesbury AC 129
6 Chiltern Harriers AC 5
April 13th - Match 1 - 2 (full results)
1 Ealing Southall & Middlesex AC 293
2 Thurrock Harriers 274
3 Serpentine 237  
4 Orion Harriers 229
5 Enfield & Haringey/HAWCS © 186
6  
April 13th - Match 1 - 3 (full results)
1 Herts Phoenix AC 289.5
2 Huntingdonshire AC 283
3 Highgate Harriers & Mornington Chasers © 183.5  
4 West Suffolk AC 166.5
5 Biggleswade AC 118
6 West Norfolk AC 106.5
April 13th - Match 1 - 4 (full results)
1 Watford Harriers 286 Updated scores
2 Luton AC 244
3 Ilford AC 239  
4 Braintree & District AC 237
5 Barnet & District AC 151
6 Newham & Essex Beagles AC 82
May 18th - Match 2 - 1 (full results)
1 Ealing Southall & Middlesex AC 320
2 Peterborough AC 301
3 Huntingdonshire AC 261  
4 Braintree & District AC 152
5 West Norfolk AC 87
6  
May 18th - Match 2 - 2 (full results)
1 Serpentine 296
2 Watford Harriers 281
3 Harlow AC 277  
4 Barnet & District AC 219
5 Enfield & Haringey/HAWCS © 209
6 Highgate Harriers & Mornington Chasers © 107
May 18th - Match 2 - 3 (full results)
1= Oxford City AC 325
1= Thurrock Harriers 325
3 Ilford AC 210  
4 Biggleswade AC 148
5 West Suffolk AC 103
6 Newham & Essex Beagles AC 101
May 19th - Match 2 - 4 (full results)
1 Wycombe Phoenix H & AC 337 Sam Woodley 932
2 Herts Phoenix AC 281 Eloise Meakins 885
3 Orion Harriers 261  
4 Luton AC 248
5 Vale of Aylesbury AC 99
6 Chiltern Harriers AC 24
June 16th - Match 3 - 1 (full results)
1 Thurrock Harriers 317.5 Sam Woodley 982
2 Harlow AC 292 Laura Armorgie 869
3 Herts Phoenix AC 259.5  
4 Braintree & District AC 168
5 Enfield & Haringey/HAWCS © 161
6 West Suffolk AC 92
June 15th - Match 3 - 2 (full results)
1 Ealing Southall & Middlesex AC 333 Luke Miller 820
2 Wycombe Phoenix H & AC 303 Grace Jenkins 927
3 Highgate Harriers & Mornington Chasers © 290  
4 Ilford AC 222
5 Newham & Essex Beagles AC 141
6 Vale of Aylesbury AC 62
June 15th - Match 3 - 3 (full results)
1 Oxford City AC 325 Jamie Potton-Burrell 847
2 Luton AC 323 Alice Hopkins 871
3 Serpentine 320  
4 Huntingdonshire AC 230
5 West Norfolk AC 69
6  
June 15th - Match 3 - 4 (full results)
1 Peterborough AC 383 Nathaniel Amaoade 703
2 Watford Harriers 349.5 Leonie Brunning 705
3 Orion Harriers 225  
4 Biggleswade AC 160 Points scored adjusted for
5 Barnet & District AC 36.5 cancelled events
6 Chiltern Harriers AC 24.5
July 13th - Match 4 - 1 (full results)
1
2
3  
4
5
6  
July 13th - Match 4 - 2 (full results)
1 Ealing Southall & Middlesex AC 300.5 Sam Woodley 965
2 Oxford City AC 260 Chloe Vernon-Hamilton 903
3 Watford Harriers 229.5  
4 Herts Phoenix AC 182
5 Barnet & District AC 92
July 13th th - Match 4 - 3 (full results)
1 Harlow AC 324 Alex Warner 914
2 Huntingdonshire AC 261.5 Grace Jenkins 925
3 Orion Harriers 257.5  
4 Ilford AC 200
5 Newham & Essex Beagles AC 156
6 West Suffolk AC 95.5
July 13th - Match 4 - 4 (full results)
1
2
3  
4  
5  
6  
August 17th - Match 5 - 1 (full results)
1
2
3  
4  
5  
6  
August 17th - Match 5 - 2 (full results)
1
2
3  
4  
5  
6  
August 17th - Match 5 - 3 (full results)
1
2
3  
4  
5  
6  
August 17th - Match 5 - 4 (full results)
1
2
3  
4  
5  
6