Athletes of the division 2017

From 2013 the SAL uses a new scoring system for calculating the man/woman of the match (see the Documents page). Please note that there are no vouchers available this season for the athletes of the Division.

Round 1

  • Division 1: Alex Teuton (Southampton) 983 and Kayleigh Presswell (Marshall MK) 913
  • Division 2E: Callum Brown (City of Norwich) 909 and Rebecca Hawkins (Bexley) 895
  • Division 2W: Ben Waterman (ESM) 866 and Pippa Wingate (K&P) 935
  • Division 3N: Adam Kirk-Smith (WGEL) 998 and Lucy Marshall (WGEL) 962
  • Division 3SW: Bradley Pickup (Bournemouth) 889 and Phoebe Dowson (Bournemouth) 909
  • Division 3SE: Nathan Brown (Kent) 799 and Jade Ive (Sutton) 953

Round 2

  • Division 1: Chuko Cribb (Marshall MK) 970 and Kayleigh Presswell (Marshall MK) 919
  • Division 2E: John Bird (Ipswich) 921 and Victoria Knight (C&C) 882
  • Division 2W: Euan Bryden (WSEH) 952 and Caitlyn Stacey (Reading) 903
  • Division 3N: Matthew Baptiste (NEB) 876 and Lucy Marshall (WGEL) 974
  • Division 3SW: David Dowson (Newquay) 821 and Phoebe Dowson (Bournemouth) 939
  • Division 3SE: Mutara Sherrif (St Mary's) 858 and Lucy Hoad (Sutton) 794

Round 3

  • Division 1: Ogo Anochirionye (TVH) 908 and Jessica Tappin (TVH) 958
  • Division 2E: Callum Brown (City of Norwich) 890 and Iona Lake (City of Norwich) 903
  • Division 2W: Euan Bryden (WSEH) 920 and Pippa Wingate (K&P) 937
  • Division 3N: Joel Grenfell (Peterborough) 889 and Torema Thompson (E&H) 895
  • Division 3SW: James Lelliott (Bournemouth) 930 and Phoebe Dowson (Bournemouth) 894
  • Division 3SE: Nathan Brown (Kent) 802 and Jade Ive (Sutton)/Elise Lovell (Hastings) 902

Round 4

  • Division 1: Jack Hatton (TVH) 910 and Sophie Merritt (Southampton) 962
  • Division 2E: Nathan Gardiner (Stevenage) 865 and Moe Sasegbon (Stevenage) 867
  • Division 2W: Scott Evans (K&P) 878 and Rachel Wallader (WSEH) 1030
  • Division 3N: Lawrence Davis (E&H) 961 and Joanna Blair (Luton) 907
  • Division 3SW: Jonathan Edwards (Plymouth) 866 and Phoebe Dowson (Bournemouth) 924
  • Division 3SE: Mutara Sheriff (St Mary's) 943 and Amy Clements (Kent) 928

Round 5

  • Division 1: Chuko Cribb (Marshall MK) 973 and Angela Barrett (TVH) 993
  • Division 2E: Samir Williams (Croydon) 907 and Moe Sasegbon (Stevenage) 905
  • Division 2W: Peter Moreno (WSE&H) 902 and Amy Holder (WSE&H) 931
  • Division 3N: James McMurray (St Albans) 980 and Megan Larkins (Braintree) 897
  • Division 3SW: Jonathan Edwards (Plynouth) 877 and Phoebe Dowson (Bournemouth) 915
  • Division 3SE: Bailey Massey (Cambridge H) 792 and Julia Tomczak (SLH) 827