2015 Results - Division 2 east

 Pos  Venue  Points  Man & Woman of the Match
April 25th - Match 1 - 1 (full results)
 1 St Albans 208 James McMurray (St Albans) 896
 2 Croydon Harriers 161 Gemma Kersey (Basildon) 865
 3 Basildon 158  
 4 Cambridge & Coleridge 144
April 25th - Match 1 - 2 (full results)
 1 Ipswich 210 Michael Bartram (West Suffolk/Diss) 863
 2 West Suffolk/Diss 163.5 Georgie Taylor (Havering) 878
 3 Havering 161  
 4 Luton 154.5  
April 25th - Match 1 - 3 (full results)
 1 Bexley 182 William Grimsby (Enfield & Haringey) 876
 2 Enfield & Haringey 180 Sarah Calcott (Enfield & Haringey) 857
 3 Cambridge Harriers 159  
 4 Herts Phoenix 146
April 25th - Match 1 - 4 (full results)
 1= Belgrave Harriers 199 Max Hall (Dartford Harriers) 815
 1= Eastbourne Rovers 199 Sofia Cunningham (Eastbourne Rovers) 822
 3 Dartford Harriers 174
 4 Ashford 159
May 30th - Match 2 - 1 (full results)
 1 West Suffolk/Diss 216 Kyle Potter/Lawrence Taylor (West Suffolk/Diss) 802
 2 Dartford Harriers 210 Emily Moyes (West Suffolk/Diss) 846
 3 Cambridge Harriers 164  
 4 St Albans 97  
May 31st - Match 2 - 2 (full results)
 1 Ashford 198 Alex Law (Havering AC) 825
 2 Basildon 192 Georgie Taylor (Havering AC) 862
 3 Havering AC 183  
 4 Bexley AC 147  
May 31st - Match 2 - 3 (full results)
 1 Croydon Harriers 228 Eion Pierce (Enfield & Haringey) 800
 2 Luton 176 Rosie Keane (Luton) 849
 3 Eastbourne Rovers 153  
 4 Enfield & Haringey 80  
May 31st - Match 2 - 4 (full results)
 1= Ipswich 190.5 Sam Richards (Cambridge & Coleridge) 837
 2 Belgrave Harriers 190.5 Hannah LLoyd (Herts Phoenix) 800
 3 Herts Phoenix 179  
 4 Cambridge & Coleridge 162
June 20th - Match 3 - 1 (full results)
 1 Herts Phoenix 252 Peter Townsend (Herts Phoenix) 774
 2 Basildon 169.5 Eloise Meakins (Herts Phoenix) 853
 3 West Suffolk/Diss 135.5  
 4 Eastbourne Rovers 133  
June 20th - Match 3 - 2 (full results)
 1 Croydon Harriers 211 Theo Passmore (Ipswich) 841
 2 Ashford 193 Debra Martin (Ashford) 852
 3 Ipswich 171
 4 Cambridge Harriers 136  
June 20th - Match 3 - 3 (full results)
 1 Dartford Harriers 201.5 Sam Richards (Cambridge & Coleridge) 809
 2 Luton 189 Joanna Blair (Luton) 886
 3 Bexley AC 155.5  
 4 Cambridge & Coleridge 145  
June 20th - Match 3 - 4 (full results)
 1 Belgrave Harriers 214 James McMurray (St Albans) 878
 2 Havering AC 201 Emily Stevens (Enfield & Haringey) 862
 3 Enfield & Haringey 153  
 4 St Albans 129  
July 4th - Match 4 - 1 (full results)
 1 Herts Phoenix 210 Craig Andrew (Luton) 820
 2 Ashford 177 Eloise Meakins (Herts Phoenix) 867
 3 St Albans 164  
 4 Luton 161  
July 4th - Match 4 - 2 (full results)
 1 Dartford Harriers 212.5 Alex Milne (Enfield & Haringey) 911
 2 Ipswich 187 Kaylee Dodd (Basildon) 836
 3 Basildon 160.5  
 4 Enfield & Haringey 130  
July 4th - Match 4 - 3 (full results)
 1 Belgrave Harriers 220.5 William Sharman (Belgrave) 946
 2 Croydon Harriers 193 Ailis McGovern (Bexley) 864
 3 Bexley AC 181  
 4 West Suffolk/Diss 121.5  
July 4th - Match 4 - 4 (full results)
 1 Cambridge & Coleridge 215 Sam Richards (Cambridge & Coleridge) 863
 2 Havering AC 200 Chloe Van Wulven (Havering) 862
 3 Eastbourne Rovers 153  
 4 Cambridge Harriers 124  
August 15th - Match 5 - 1 (full results)
 1 Cambridge & Coleridge 216 Sam Richards (Cambridge & Coleridge) 837
 2 West Suffolk/Diss 186 Sarah Calcott (Enfield & Haringey) 894
 3 Ashford 156  
 4 Enfield & Haringey 123  
August 15th - Match 5 - 2 (full results)
 1 Belgrave Harriers 219.5 Tope Fisayo (Luton) 798
 2 Luton 213 Joanna Blair (Luton) 910
 3 Basildon 138.5  
 4 Cambridge Harriers 80  
August 15th - Match 5- 3 (full results)
 1 Dartford Harriers 203 Joshua Olawore (Havering) 942
 2 Havering AC 197 Eloise Meakins (Herts Phoenix) 871
 3 Croydon Harriers 166  
 4 Herts Phoenix 151  
August 15th - Match 5 - 4 (full results)
 1 Ipswich 232 Matti Mortimore (Ipswich) 960
 2 Bexley AC 190 Donna Kent (Bexley) 794
 3 Eastbourne Rovers 177  
 4 St Albans 110