Southern Athletics League: Division 1 - Round 3 - Chelmsford - 16 July 2022
Team Score
1 Chelmsford   227 C
2 Harrow AC   220 H
3 Blackheath & Bromley   197 B
4 Eastbourne Rovers   106 E
100 Men's A 100m Wind=  
B 1 Michael DAMOAH SM Blackheath & Bromley 10.8 4 836 3503217
E 2 Bryn SMITH U23 Eastbourne Rovers 10.9 3 802 3255149
H 3 Airell ADAMS U20 Harrow AC 11.6 2 587 3903745
C 4 Bradley REED SM Chelmsford 11.8 1 533 2717145
100 Men's B 100m Wind=  
BB 1 Kyle REYNOLDS-WARMINGTON U23 Blackheath & Bromley 11.2 4 705 3491731
HH 2 Nathan KABEL U20 Harrow AC 11.5 3 615 3571408
EE 3 Alex O'NEILL U23 Eastbourne Rovers 12.5 2 369 3755857
CC 4 Dan BOTNARI U23 Chelmsford 12.9 1 291 3394753
200 Men's A 200m Wind=  
E 1 Bryn SMITH U23 Eastbourne Rovers 21.7 4 858 3255149
B 2 Michael DAMOAH SM Blackheath & Bromley 22.2 3 777 3503217
C 3 Darcy SULLIVAN U20 Chelmsford 22.4 2 746 3837898
H 4 Max SCHOPP M120 Harrow AC 23.2 1 629 2991063
200 Men's B 200m Wind=  
HH 1 Nathan KABEL U20 Harrow AC 22.9 4 672 3571408
BB 2 Kyle REYNOLDS-WARMINGTON U23 Blackheath & Bromley 23.7 3 562 3491731
CC 3 Sam TREMELLING U23 Chelmsford 24.1 2 511 3374374
EE 4 Alex O'NEILL U23 Eastbourne Rovers 25.3 1 375 3755857
400 Men's A 400m
B 1 Daniel PUTNAM SM Blackheath & Bromley 46.4 4 998 2745948
H 2 Dawood CHOHAN U20 Harrow AC 51.4 3 681 3838663
C 3 Adam REID U23 Chelmsford 51.7 2 664 3331574
E 4 Alex O'NEILL U23 Eastbourne Rovers 55.3 1 481 3755857
400 Men's B 400m
BB 1 Bailey STICKINGS SM Blackheath & Bromley 48.1 4 882 2987555
CC 2 Jack GILBERT U17 Chelmsford 52.6 3 615 4001018
EE 3 Stuart PELLING SM Eastbourne Rovers 56.0 2 449 2779166
HH 4 James EARLE U20 Harrow AC 56.8 1 414 3876152
800 Men's A 800m
H 1 Narayan SATHEESH KUMAR SM Harrow AC 1:59.6 4 713 4010425
C 2 Jacob ALEXANDER U20 Chelmsford 2:02.5 3 639 3743441
B 3 Arthur STARVIS U17 Blackheath & Bromley 2:03.4 2 617 3700905
EE 4 Stuart PELLING SM Eastbourne Rovers 2:15.9 1 360 2779166
800 Men's B 800m
HH 1 Jaran SINGH U20 Harrow AC 2:00.8 4 682 3958753
CC 2 Scott THOMAS U23 Chelmsford 2:02.8 3 632 3428161
BB 3 Mark CONSTABLE U17 Blackheath & Bromley 2:06.9 2 536 3940895
E 4 George WRIGHT U20 Eastbourne Rovers 2:36.4 1 104 3482066
1500 Men's A 1500m
H 1 Jonathan MORGAN SM Harrow AC 4:03.2 4 750 3993019
CC 2 Will NUTTALL U20 Chelmsford 4:05.7 3 721 3663929
B 3 Alexander MIDDLETON U17 Blackheath & Bromley 4:44.4 2 352 3658618
1500 Men's B 1500m
C 1 Joseph PERRY U20 Chelmsford 4:12.3 4 646 3661221
HH 2 Narayan SATHEESH KUMAR SM Harrow AC 4:17.7 3 589 4010425
BB 3 Micah EVANS M40 Blackheath & Bromley 5:58.9 2 30 3981486
5000 Men's A 5000m
C 1 Ben FELTON SM Chelmsford 15:28.9 4 729 3972347
H 2 Harry LUPTON SM Harrow AC 16:06.2 3 625 3187821
B 3 Daniel KENNEDY SM Blackheath & Bromley 16:13.0 2 607 3034530
E 4 James STEPHEN U20 Eastbourne Rovers 17:04.9 1 476 3773595
5000 Men's B 5000m
HH 1 Damian NEVINS M40 Harrow AC 16:09.1 4 617 2804082
BB 2 David ADAMS SM Blackheath & Bromley 16:41.5 3 533 3743361
CC 3 Ethan REILLY U20 Chelmsford 17:12.5 2 458 3566297
EE 4 Oisin O'BRIEN SM Eastbourne Rovers 21:01.4 1 74 3870453
110H Men's A 110mH Wind=  
C 1 Bradley REED SM Chelmsford 15.7 4 777 2717145
H 2 Dajon WRIGHT SM Harrow AC 16.4 3 702 3665477
E 3 Grant STIRLING M45 Eastbourne Rovers 21.0 2 300 2997839
110H Men's B 110mH Wind=  
HH 1 Abdulla ALALAWI M40 Harrow AC 16.8 4 660 4026963
CC 2 Luke KETELEERS SM Chelmsford 18.7 3 481 2677180
400H Men's A 400mH
H 1 David ARYEETEY SM Harrow AC 55.3 4 834 2993146
C 2 Archie SIMMS U23 Chelmsford 61.2 3 638 3905862
E 3 Stuart PELLING SM Eastbourne Rovers 70.5 2 380 2779166
400H Men's B 400mH
HH 1 James EARLE U20 Harrow AC 60.6 4 657 3876152
CC 2 Luke KETELEERS SM Chelmsford 61.8 3 619 2677180
EE 3 Grant STIRLING M45 Eastbourne Rovers 70.4 2 382 2997839
2000SC Men's A 2000m Steeplechase
H 1 Daniel TITCOMB SM Harrow AC 6:35.1 4 705 3614091
C 2 Scott THOMAS U23 Chelmsford 6:43.2 3 659 3428161
B 3 Alex GIBBINS M45 Blackheath & Bromley 6:49.2 2 626 2745576
E 4 James STEPHEN U20 Eastbourne Rovers 7:04.6 1 546 3773595
2000SC Men's B 2000m Steeplechase
BB 1 Micah EVANS M40 Blackheath & Bromley 6:58.9 4 575 3981486
CC 2 Ken HOYE M45 Chelmsford 7:12.3 3 508 2717093
EE 3 Stuart PELLING SM Eastbourne Rovers 7:33.8 2 409 2779166
HH 4 Michael CATTINI U17 Harrow AC 8:22.3 1 229 3940632
HJ Men's A High Jump
H 1 Tayo ANDREWS SM Harrow AC 2.01 4 843 2871796
C 2 Thomas HEWES SM Chelmsford 1.90 3 753 2900757
B 3 Andrew NIKORO U17 Blackheath & Bromley 1.75 2 630 3895313
E 4 Stuart PELLING SM Eastbourne Rovers 1.60 1 506 2779166
HJ Men's B High Jump
HH 1 Richard CARR SM Harrow AC 1.80 4 671 2803900
CC 2 Sam TREMELLING U23 Chelmsford 1.75 3 630 3374374
BB 3 James NIGHTINGALE SM Blackheath & Bromley 1.65 2 547 4044282
EE 4 Grant STIRLING M45 Eastbourne Rovers 1.55 1 465 2997839
PV Men's A Pole Vault
H 1 Joseph WEST SM Harrow AC 4.10 4 755 2991086
C 2 Sam TREMELLING U23 Chelmsford 3.90 3 710 3374374
B 3 Benjamin PLATT U20 Blackheath & Bromley 3.70 2 665 3695816
E 4 Brian SLAUGHTER M60 Eastbourne Rovers 2.50 1 389 2779177
PV Men's B Pole Vault
CC 1 Jack HUGHES U17 Chelmsford 3.90 4 710 3896526
HH 2 Nick ANDREWS M50 Harrow AC 2.70 3 436 3304629
BB 3 Roger PLATT M50 Blackheath & Bromley 2.70 2 436 3883799
LJ Men's A Long Jump Wind
C 1 Sam TREMELLING U23 Chelmsford 6.23 4   693 3374374
H 2 Richard CARR SM Harrow AC 6.13 3   673 2803900
E 3 Grant STIRLING M45 Eastbourne Rovers 5.57 2   564 2997839
BB 4 Micah EVANS M40 Blackheath & Bromley 4.75 1   406 3981486
LJ Men's B Long Jump Wind
HH 1 Karvin KULASINGAM U17 Harrow AC 5.82 4   613 4000730
CC 2 Dan BOTNARI U23 Chelmsford 5.31 3   514 3394753
EE 3 James STEPHEN U20 Eastbourne Rovers 4.34 2   329 3773595
B 4 Andrew NIKORO U17 Blackheath & Bromley 3.92 1   250 3895313
TJ Men's A Triple Jump Wind
C 1 Dan BOTNARI U23 Chelmsford 12.82 4   733 3394753
E 2 Grant STIRLING M45 Eastbourne Rovers 12.61 3   712 2997839
H 3 David OPALEYE U17 Harrow AC 12.28 2   679 3697886
B 4 Marley BYFIELD U17 Blackheath & Bromley 11.71 1   621 3775413
TJ Men's B Triple Jump Wind
HH 1 Karvin KULASINGAM U17 Harrow AC 11.96 4   647 4000730
CC 2 Luke KETELEERS SM Chelmsford 9.99 3   434 2677180
BB 3 James NIGHTINGALE SM Blackheath & Bromley 9.75 2   406 4044282
EE 4 Brian SLAUGHTER M60 Eastbourne Rovers 8.57 1   261 2779177
SP Men's A Shot Putt
C 1 Kevin WILSON SM Chelmsford 14.11 4 826 3113947
B 2 Dele ALADESE SM Blackheath & Bromley 10.88 3 620 3262293
HH 3 Khuwayne LINTON U23 Harrow AC 10.63 2 603 3500340
E 4 Brian SLAUGHTER M60 Eastbourne Rovers 8.97 1 480 2779177
SP Men's B Shot Putt
H 1 Robin CROFT SM Harrow AC 10.25 4 576 3029072
CC 2 Luke KETELEERS SM Chelmsford 9.47 3 518 2677180
EE 3 Grant STIRLING M45 Eastbourne Rovers 7.74 2 376 2997839
DT Men's A Discus
B 1 Dele ALADESE SM Blackheath & Bromley 49.24 4 842 3262293
C 2 Kevin WILSON SM Chelmsford 43.97 3 771 3113947
E 3 Brian SLAUGHTER M60 Eastbourne Rovers 24.77 2 459 2779177
H 4 Nick ANDREWS M50 Harrow AC 17.13 1 284 3304629
DT Men's B Discus
BB 1 Alexandre POPE SM Blackheath & Bromley 35.23 4 642 2745930
CC 2 Oliver EARLY U20 Chelmsford 28.56 3 530 3571004
EE 3 Grant STIRLING M45 Eastbourne Rovers 23.96 2 443 2997839
HH 4 Ian FARR M55 Harrow AC 15.80 1 245 3421527
HT Men's A Hammer
C 1 Yasha BOBASH SM Chelmsford 48.35 4 737 2906848
H 2 Robin CROFT SM Harrow AC 44.82 3 700 3029072
E 3 Brian SLAUGHTER M60 Eastbourne Rovers 23.88 2 443 2779177
B 4 Roger PLATT M50 Blackheath & Bromley 20.21 1 384 3883799
HT Men's B Hammer
CC 1 Joe WELLS SM Chelmsford 24.88 4 457 3306242
EE 2 Stuart PELLING SM Eastbourne Rovers 20.53 3 390 2779166
HH 3 Nick ANDREWS M50 Harrow AC 14.95 2 285 3304629
JT Men's A Javelin
H 1 David SKETCHLEY M45 Harrow AC 56.00 4 799 2804163
B 2 Benjamin PLATT U20 Blackheath & Bromley 44.21 3 648 3695816
CC 3 Kevin WILSON SM Chelmsford 42.72 2 628 3113947
EE 4 Grant STIRLING M45 Eastbourne Rovers 32.85 1 487 2997839
JT Men's B Javelin
HH 1 Marcos KANTARIS U20 Harrow AC 45.22 4 662 3689457
C 2 Sam TREMELLING U23 Chelmsford 42.57 3 626 3374374
BB 3 Joshua BUDDLE-SMITH U20 Blackheath & Bromley 36.39 2 540 3556870
E 4 Brian SLAUGHTER M60 Eastbourne Rovers 31.52 1 467 2779177
4x100 Men's 4x100m
B 1 Blackheath & Bromley SM   43.7 4 606
H 2 Harrow AC SM   44.0 3 578
C 3 Chelmsford SM   44.5 2 534
E 4 Eastbourne Rovers SM   49.7 1 183
4x400 Men's 4x400m
B 1 Blackheath & Bromley SM   3:27.4 4 586
H 2 Harrow AC SM   3:29.1 3 558
C 3 Chelmsford SM   3:35.9 2 453
100 Women's A 100m Wind=  
B 1 Chanelle COLE U23 Blackheath & Bromley 12.5 4 752 3293251
C 2 Erin MINTON-BRANFOOT SW Chelmsford 12.7 3 708 2915778
E 3 Shania MARTLEW U23 Eastbourne Rovers 13.0 2 644 3374166
H 4 Milan JERVIER U20 Harrow AC 13.1 1 624 3821187
100 Women's B 100m Wind=  
HH 1 Amy HILLIER U23 Harrow AC 12.7 4 708 3289824
BB 2 Nina WHITTER U17 Blackheath & Bromley 13.3 3 584 3838288
CC 3 Grace TREMELLING U17 Chelmsford 14.1 2 441 3657386
EE 4 Laura SEAMAN SW Eastbourne Rovers 15.9 1 201 2792832
200 Women's A 200m Wind=  
H 1 Amy HILLIER U23 Harrow AC 25.6 4 746 3289824
B 2 Chanelle COLE U23 Blackheath & Bromley 25.9 3 715 3293251
C 3 Erin MINTON-BRANFOOT SW Chelmsford 26.0 2 705 2915778
E 4 Shania MARTLEW U23 Eastbourne Rovers 27.0 1 607 3374166
200 Women's B 200m Wind=  
BB 1 Nina WHITTER U17 Blackheath & Bromley 26.1 4 695 3838288
HH 2 Cassie SOUTHGATE U17 Harrow AC 26.9 3 617 3660459
CC 3 Gaby BILBIE U17 Chelmsford 28.3 2 494 3612076
EE 4 Laura SEAMAN SW Eastbourne Rovers 32.5 1 223 2792832
400 Women's A 400m
B 1 Rachel DICKENS SW Blackheath & Bromley 56.1 4 839 2745495
C 2 Erin MINTON-BRANFOOT SW Chelmsford 59.1 3 716 2915778
H 3 Kayla SAUNDERS U17 Harrow AC 62.4 2 592 3788541
E 4 Sophie HUTCHISON U20 Eastbourne Rovers 68.7 1 391 4036470
400 Women's B 400m
BB 1 Alex HILL SW Blackheath & Bromley 56.8 4 809 2940700
CC 2 Nneka OKOH U17 Chelmsford 60.7 3 654 3628007
HH 3 Bettina ROTTWEILER SW Harrow AC 62.2 2 599 3485457
800 Women's A 800m
H 1 Bettina ROTTWEILER SW Harrow AC 2:18.1 4 752 3485457
B 2 Kelsi CORNISH U23 Blackheath & Bromley 2:20.8 3 706 2971479
C 3 Hannah BOLTON U20 Chelmsford 2:23.6 2 661 3404066
E 4 Alison MOORE SW Eastbourne Rovers 2:39.2 1 437 3826912
800 Women's B 800m
HH 1 Anya FREELY U23 Harrow AC 2:34.8 4 495 3258456
BB 2 Emily DEVENEY U17 Blackheath & Bromley 2:36.2 3 476 3790639
EE 3 Hayley HARRIS SW Eastbourne Rovers 2:47.4 2 338 3154637
CC 4 Wendy KING W50 Chelmsford 2:48.1 1 330 2717109
1500 Women's A 1500m
H 1 Sofia LATHAM U20 Harrow AC 4:49.4 4 708 3775141
C 2 Megan WILLIAMS SW Chelmsford 4:54.0 3 673 3013707
BB 3 Kate PRICE U20 Blackheath & Bromley 4:57.6 2 646 3543672
E 4 Alison MOORE SW Eastbourne Rovers 5:35.3 1 395 3826912
1500 Women's B 1500m
B 1 Lara TUNALI-FLYNN U17 Blackheath & Bromley 4:59.1 4 634 3874147
CC 2 Rachel BROOME SW Chelmsford 5:05.0 3 592 3109776
HH 3 Issy JONES SW Harrow AC 5:30.0 2 427 3055624
EE 4 Hayley HARRIS SW Eastbourne Rovers 6:36.0 1 121 3154637
3000 Women's A 3000m
C 1 Megan HARRIS U20 Chelmsford 10:22.2 4 726 3689148
B 2 Carys FIRTH U17 Blackheath & Bromley 11:02.8 3 583 3810890
E 3 Alison MOORE SW Eastbourne Rovers 11:30.4 2 495 3826912
H 4 Joanna FINILL SW Harrow AC 11:56.7 1 417 3984102
3000 Women's B 3000m
CC 1 Charlotte BARNARD SW Chelmsford 11:44.8 4 452 3469014
EE 2 Laura SEAMAN SW Eastbourne Rovers 12:35.1 3 315 2792832
HH 3 Jennifer KEAL SW Harrow AC 13:48.8 2 158 3765417
100HW Women's A 100mH Wind=  
C 1 Zion ATEBA U20 Chelmsford 16.3 4 679 3477942
HH 2 Maggie FLEET U20 Harrow AC 17.9 3 533 3900969
B 3 Holly PLATT U23 Blackheath & Bromley 18.5 2 483 3695815
EE 4 Laura SEAMAN SW Eastbourne Rovers 22.5 1 205 2792832
100HW Women's B 100mH Wind=  
H 1 Megan BAILEY SW Harrow AC 18.5 4 483 2992016
400HW Women's A 400mH
B 1 Alex HILL SW Blackheath & Bromley 59.7 4 933 2940700
C 2 Chay CLARK SW Chelmsford 62.6 3 846 3081496
H 3 Maggie FLEET U20 Harrow AC 72.1 2 585 3900969
E 4 Sophie HUTCHISON U20 Eastbourne Rovers 80.9 1 379 4036470
400HW Women's B 400mH
BB 1 Tallulah NDIKANWU U17 Blackheath & Bromley 69.4 4 656 3762702
CC 2 Rosie TOWNLEY U17 Chelmsford 73.8 3 543 3667677
EE 3 Laura SEAMAN SW Eastbourne Rovers 85.3 2 289 2792832
HH 4 Jennifer KEAL SW Harrow AC 90.1 1 202 3765417
2000SCW Women's A 2000m Steeplechase
C 1 Hannah BOLTON U20 Chelmsford 7:52.0 4 581 3404066
H 2 Joanna FINILL SW Harrow AC 8:43.9 3 380 3984102
E 3 Hayley HARRIS SW Eastbourne Rovers 9:15.5 2 279 3154637
2000SCW Women's B 2000m Steeplechase
CC 1 Rachel BROOME SW Chelmsford 8:13.4 4 492 3109776
HH 2 Jennifer KEAL SW Harrow AC 9:26.8 3 247 3765417
EE 3 Laura SEAMAN SW Eastbourne Rovers 9:33.5 2 229 2792832
HJ Women's A High Jump
C 1 Zion ATEBA U20 Chelmsford 1.64 4 788 3477942
B 2 Daisy SNELL U17 Blackheath & Bromley 1.50 3 638 3789881
H 3 Megan BAILEY SW Harrow AC 1.45 2 585 2992016
HJ Women's B High Jump
CC 1 Emma RATTLE U20 Chelmsford 1.64 4 788 3532182
BB 2 Madeleine MARSTON U17 Blackheath & Bromley 1.35 3 478 3790024
HH 3 Anya FREELY U23 Harrow AC 1.30 2 424 3258456
PV Women's A Pole Vault
H 1 Megan BAILEY SW Harrow AC 3.80 4 877 2992016
B 2 Sophie Dowson SW Blackheath & Bromley 3.70 3 851 3088615
E 3 Hayley HARRIS SW Eastbourne Rovers 1.80 2 335 3154637
PV Women's B Pole Vault
BB 1 Liz HUGHES W45 Blackheath & Bromley 2.80 4 615 2745669
LJ Women's A Long Jump Wind
BB 1 Daisy SNELL U17 Blackheath & Bromley 5.50 4   813 3789881
C 2 Mia CHANTREE U23 Chelmsford 5.34 3   775 3417970
H 3 Shana ROPER U20 Harrow AC 4.69 2   619 3670192
LJ Women's B Long Jump Wind
CC 1 Grace TREMELLING U17 Chelmsford 4.88 4   665 3657386
B 2 Rachael ILORI U20 Blackheath & Bromley 4.48 3   570 3820528
HH 3 Zoe KOTYRBA SW Harrow AC 4.45 2   563 3572087
TJ Women's A Triple Jump Wind
C 1 Emma RATTLE U20 Chelmsford 10.66 4   715 3532182
B 2 Rachael ILORI U20 Blackheath & Bromley 10.54 3   702 3820528
HH 3 Zoe KOTYRBA SW Harrow AC 10.41 2   687 3572087
TJ Women's B Triple Jump Wind
H 1 Shana ROPER U20 Harrow AC 10.35 4   680 3670192
BB 2 Charlotte HOSP U17 Blackheath & Bromley 9.66 3   603 3744790
CC 3 Clare ST JOHN-COLEMAN W60 Chelmsford 6.95 2   281 2717154
SPW Women's A Shot Putt
C 1 Jessica HOPKINS U23 Chelmsford 13.04 4 876 3482669
HH 2 Makayla JOSEPH U20 Harrow AC 12.14 3 823 3810266
B 3 Hannah MACAULAY U23 Blackheath & Bromley 10.58 2 726 3520244
SPW Women's B Shot Putt
CC 1 Maegan HOPKINS U17 Chelmsford 11.53 4 786 3657380
H 2 Emma BEARDMORE SW Harrow AC 11.27 3 770 2690317
BB 3 Liz HUGHES W45 Blackheath & Bromley 8.55 2 586 2745669
DTW Women's A Discus
H 1 Emma BEARDMORE SW Harrow AC 41.43 4 823 2690317
B 2 Hannah MACAULAY U23 Blackheath & Bromley 39.57 3 800 3520244
C 3 Jessica HOPKINS U23 Chelmsford 38.75 2 790 3482669
E 4 Hayley HARRIS SW Eastbourne Rovers 15.14 1 389 3154637
DTW Women's B Discus
HH 1 Makayla JOSEPH U20 Harrow AC 35.84 4 753 3810266
CC 2 Maegan HOPKINS U17 Chelmsford 29.96 3 671 3657380
EE 3 Laura SEAMAN SW Eastbourne Rovers 10.53 2 235 2792832
HTW Women's A Hammer
H 1 Emma BEARDMORE SW Harrow AC 47.89 4 824 2690317
BB 2 Gypsy NASH U20 Blackheath & Bromley 47.81 3 823 3575853
C 3 Josephine LARKINS U20 Chelmsford 44.19 2 782 3319282
E 4 Hayley HARRIS SW Eastbourne Rovers 18.36 1 418 3154637
HTW Women's B Hammer
B 1 Sapphire HOUSTON-BALL U17 Blackheath & Bromley 31.55 4 625 3983655
HH 2 Makayla JOSEPH U20 Harrow AC 28.90 3 588 3810266
CC 3 Jade HARDING SW Chelmsford 14.00 2 331 2814057
JTW Women's A Javelin
C 1 Lily BRAND U20 Chelmsford 36.52 4 762 3509100
HH 2 Anya FREELY U23 Harrow AC 23.45 3 569 3258456
E 3 Hayley HARRIS SW Eastbourne Rovers 21.20 2 529 3154637
BB 4 Liz HUGHES W45 Blackheath & Bromley 17.29 1 452 2745669
JTW Women's B Javelin
CC 1 Mia CHANTREE U23 Chelmsford 33.49 4 721 3417970
H 2 Emma BEARDMORE SW Harrow AC 22.18 3 547 2690317
B 3 Sapphire HOUSTON-BALL U17 Blackheath & Bromley 14.28 2 383 3983655
EE 4 Laura SEAMAN SW Eastbourne Rovers 13.57 1 365 2792832
4x100 Women's 4x100m
B 1 Blackheath & Bromley SW   50.3 4 635
H 2 Harrow AC SW   50.4 3 630
C 3 Chelmsford SW   51.5 2 572
E 4 Eastbourne Rovers SW   60.1 1 202
4x400 Women's 4x400m
B 1 Blackheath & Bromley SW   4:09.0 4 602
C 2 Chelmsford SW   4:09.7 3 595
H 3 Harrow AC SW   4:12.2 2 572
Non-scoring events Men
Event Pos Name Cat Club Perf. Wind URN
DT   Geoff Tyler M70 Chelms 26.60     0
400H 2 Joe Wells SM Chelms 61.4     0
800     Julio Calvino U20 Harrow 2:04.4     0
800     Alexander MIDDLETON U17 B&B 2:09.3     3658618
800     Franco HILLIER U17 B&B 2:14.1     3825823
100     Chizute norbert OGBEDEH U23 B&B 11.1     3131888
100     Matthew Knight U23 B&B 11.5     0
100     Karvin Kulasingam U17 Harrow 11.5     0
100     Richard Corr M35 Harrow 11.7     0
100     Max Schopp SM Harrow 11.2     0
100     Warren LEWIS U23 B&B 11.5     4027212
100     Nkwazi NDILA U20 B&B 11.5     3991828
100     Jessy CIMANGA U20 B&B 11.9     4048422
100     Adam ISLAM-MEDEAUX U20 B&B 11.3     3741953
100     Issah ABDULKARIM U17 B&B 11.3     3947842
100     Marley BYFIELD U17 B&B 11.6     3775413
100     Nathan FIRLA U17 B&B 11.7     3839769
400     Benjamin GARDINER U23 B&B 48.6     3258859
400     Matthew SMITH U20 B&B 52.3     3552854
400     Bailey MARKS-BELAON U20 B&B 53.6     3710331
400     Nick Andrews M50 Harrow 60.1     0
LJ     Leke Opaleye U17 Harrow 5.64     0
5000     Michael Cattini U17 Harrow 16:20.9     0
110H     Dan Botnari SM Chelms 19.2     0
200     Adam ISLAM-MEDEAUX U20 B&B 23.0     3741953
200     Nathan FIRLA U17 B&B 23.5     3839769
200     Damaine Benjamin SM Harrow 23.5     0
200     David HALL SM B&B 24.1     2816470
200     Marley BYFIELD U17 B&B 24.1     3775413
200     Chizute norbert OGBEDEH U23 B&B 22.9     3131888
200     Karvin Kulasingam U17 Harrow 23.7     0
200     Nkwazi NDILA U20 B&B 23.7     3991828
200     Bailey MARKS-BELAON U20 B&B 23.9     3710331
200     Matthew Knight U23 B&B 24.2     0
PV     Paul Owen M35 Chelms 3.10     0
TJ   James Earl U20 Harrow 11.18     0
4x400     Chelmsford B SM Chelms 3:50.9     0
Women Non-scoring events
EVENT Pos Name CAT Club Perf. Wind URN
400HW 1 Jessica Tappin SW Tvh 57.1     0
100 1 Emily HAYDEN DE CARBONNIERES U17 B&B 14.2     3879912
100 2 Anais HEMETSBERGER SW B&B 15.2     3292592
100 3 Clare St John-Coleman W60 Chelms 15.8     0
LJ   Clare St John-Coleman W60 Chelms 3.45     0
LJ   Lily ANDERSON U17 B&B 4.30     3986539
400   Kelsi CORNISH U23 B&B 61.1     2971479
400   Cara GOULD U17 B&B 66.2     3775934
400   Francesca MIDDLETON U17 B&B 72.1     3658616
200   Anais HEMETSBERGER SW B&B 31.4     3292592
TJ   Emily HAYDEN DE CARBONNIERES U17 B&B 9.07     3879912
1500   Sophie Cowper SW Rotherham 4:56.3     0
HJ   Maisie Fulker U17 Chelms 1.45     0
HJ   Tallulah NDIKANWU U17 B&B 1.40     3762702
Man of the Match Awards
Men Total
400m 1 Daniel PUTNAM SM Blackheath & Bromley 46.4 998
400m 1 Bailey STICKINGS SM Blackheath & Bromley 48.1 882
200m 1 Bryn SMITH U23 Eastbourne Rovers 21.7 858
High Jump 1 Tayo ANDREWS SM Harrow AC 2.01 843
Discus 1 Dele ALADESE SM Blackheath & Bromley 49.24 842
100m 1 Michael DAMOAH SM Blackheath & Bromley 10.8 836
Women
400mH 1 Alex HILL SW Blackheath & Bromley 59.7 933
Pole Vault 1 Megan BAILEY SW Harrow AC 3.80 877
Shot 1 Jessica HOPKINS U23 Chelmsford 13.04 876
Pole Vault 2 Sophie Dowson SW Blackheath & Bromley 3.70 851
400mH 2 Chay CLARK SW Chelmsford 62.6 846
400m 1 Rachel DICKENS SW Blackheath & Bromley 56.1 839