Southern Athletics League: Division 1 - Round 1 - Harrow - 22 May 2022
Team Score
1 Harrow AC   237 H
2 Thames Valley Harriers   224 V
3 Bracknell AC   145 K
4 Crawley   99 Y
100 Men's A 100m Wind= -1.0
V 1 Reece EARLE U20 Thames Valley Harriers 10.96 4 782 3580425
K 2 Matthew MULE U17 Bracknell AC 11.23 3 696 3788505
HH 3 Dominique OLANIYI U23 Harrow AC 11.24 2 692 3572174
Y 4 Jamie HOLME SM Crawley 11.31 1 671 3293212
100 Men's B 100m Wind= -1.0
VV 1 Oluwole ORIMOLOYE U23 Thames Valley Harriers 11.19 4 708 3796839
H 2 Nickarlo BROWN U23 Harrow AC 11.37 3 653 3703155
KK 3 Darrell FUNANI U20 Bracknell AC 11.60 2 587 3999611
YY 4 Jamie KEALEY U23 Crawley 11.66 1 571 3127096
200 Men's A 200m Wind= -1.7
V 1 Joel HOUSLIN U20 Thames Valley Harriers 21.93 4 820 3692888
YY 2 Jamie KEALEY U23 Crawley 22.83 3 682 3127096
K 3 Matthew MULE U17 Bracknell AC 22.97 2 661 3788505
H 4 Nickarlo BROWN U23 Harrow AC 23.06 1 649 3703155
200 Men's B 200m Wind= -1.7
VV 1 Josh KELLY U20 Thames Valley Harriers 22.95 4 664 3943305
Y 2 Jamie HOLME SM Crawley 23.63 3 571 3293212
KK 3 Matteo HARRISON U20 Bracknell AC 24.03 2 520 3693309
400 Men's A 400m
H 1 Nathan KABEL U20 Harrow AC 49.96 4 765 3571408
K 2 Harry WARE U20 Bracknell AC 50.20 3 751 3579580
V 3 Tomasz KOSCIUSZKO SM Thames Valley Harriers 52.98 2 595 3993603
Y 4 Dylan HANSLOW U20 Crawley 54.59 1 514 3481883
400 Men's B 400m
HH 1 Dawood CHOHAN U20 Harrow AC 50.92 4 708 3838663
KK 2 Edward ENSER U20 Bracknell AC 51.79 3 659 3304660
VV 3 Scott STOLL SM Thames Valley Harriers 53.42 2 572 3455736
YY 4 Daniel STEVENS M40 Crawley 61.23 1 251 3035617
800 Men's A 800m
H 1 Malik JOHNSON SM Harrow AC 1:57.47 4 769 3978065
Y 2 Dylan HANSLOW U20 Crawley 1:57.61 3 766 3481883
KK 3 Harry DIGBY U23 Bracknell AC 1:57.80 2 761 2958165
V 4 Oliver NEWTON SM Thames Valley Harriers 1:58.33 1 747 3144514
800 Men's B 800m
K 1 Aaron ENSER U23 Bracknell AC 1:58.51 4 742 3020692
VV 2 Robert VALLANCE SM Thames Valley Harriers 2:00.00 3 702 3080463
HH 3 Jaran SINGH U20 Harrow AC 2:03.77 2 608 3958753
YY 4 Daniel STEVENS M40 Crawley 2:11.65 1 437 3035617
1500 Men's A 1500m
K 1 Matthew SEDDON SM Bracknell AC 4:02.15 4 763 2766053
V 2 Hugo CAYSSIALS SM Thames Valley Harriers 4:05.12 3 728 2940928
HH 3 David LAWRENCE SM Harrow AC 4:07.15 2 704 3674058
Y 4 Tim LUNNON SM Crawley 4:35.03 1 427 3173418
1500 Men's B 1500m
H 1 Jonathan COLLIER SM Harrow AC 4:09.08 4 682 2977399
KK 2 James WINSHIP U20 Bracknell AC 4:09.35 3 679 3482005
VV 3 Robert DATNOW M50 Thames Valley Harriers 4:49.32 2 316 2765764
YY 4 Robert CREED M60 Crawley 6:10.27 1 14 2701365
5000 Men's A 5000m
K 1 Ben FOWLER SM Bracknell AC 16:11.39 4 611 4001709
H 2 Jack WHITEBURY SM Harrow AC 16:24.32 3 577 3852188
Y 3 Tim LUNNON SM Crawley 16:42.48 2 531 3173418
VV 4 Robert VALLANCE SM Thames Valley Harriers 17:17.42 1 447 3080463
5000 Men's B 5000m
HH 1 Rupert ALLISON SM Harrow AC 16:28.99 4 565 4040260
YY 2 Tim ELLIS M45 Crawley 18:53.54 3 252 2767826
V 3 Jacques CORBY-TUECH SM Thames Valley Harriers 19:20.81 2 206 3988528
KK 4 Harry DIGBY U23 Bracknell AC 19:33.07 1 186 2958165
110H Men's A 110mH Wind= -0.9
H 1 Dajon WRIGHT SM Harrow AC 15.58 4 790 3665477
V 2 Alan YAU SM Thames Valley Harriers 16.02 3 742 4010756
K 3 Nathan STANDING SM Bracknell AC 20.80 2 314 3253730
110H Men's B 110mH Wind= -0.9
HH 1 Abdulla ALALAWI M40 Harrow AC 16.90 4 650 4026963
VV 2 Tristan FRAAI SM Thames Valley Harriers 21.67 3 255 4016508
400H Men's A 400mH
H 1 Damaine BENJAMIN SM Harrow AC 56.11 4 805 3463397
V 2 Alan YAU SM Thames Valley Harriers 56.56 3 790 4010756
Y 3 Robert CREED M60 Crawley 94.69 2 15 2701365
400H Men's B 400mH
VV 1 Tristan FRAAI SM Thames Valley Harriers 61.06 4 642 4016508
HH 2 James EARLE U20 Harrow AC 63.31 3 574 3876152
2000SC Men's A 2000m Steeplechase
K 1 Matthew SEDDON SM Bracknell AC 6:08.78 4 866 2766053
V 2 Oliver NEWTON SM Thames Valley Harriers 6:16.46 3 817 3144514
H 3 Curtis STEVENS SM Harrow AC 6:48.27 2 631 2989768
Y 4 Tim ELLIS M45 Crawley 7:57.58 1 314 2767826
2000SC Men's B 2000m Steeplechase
VV 1 Jirka KUCERA SM Thames Valley Harriers 6:56.25 4 588 4013649
HH 2 Declan TRAYNOR M40 Harrow AC 7:06.91 3 534 3615073
YY 3 Robert CREED M60 Crawley 8:43.15 2 168 2701365
KK 4 Nathan STANDING SM Bracknell AC 9:33.95 1 61 3253730
HJ Men's A High Jump
VV 1 Jamaal DARLINGTON U20 Thames Valley Harriers 1.90 4 753 3578227
H 2 Tom NICHOLS SM Harrow AC 1.90 3 753 2804087
K 3 Nathan STANDING SM Bracknell AC 1.70 2 589 3253730
Y 4 Scott DEVLIN SM Crawley 1.60 1 506 2910981
HJ Men's B High Jump
V 1 Michael ADEKUNLE SM Thames Valley Harriers 1.90 4 753 3141917
HH 2 Richard CARR SM Harrow AC 1.80 3 671 2803900
YY 3 Dillan TIERNEY U20 Crawley 1.40 2 340 3481878
PV Men's A Pole Vault
H 1 Joseph WEST SM Harrow AC 4.20 4 777 2991086
Y 2 Dillan TIERNEY U20 Crawley 4.00 3 733 3481878
V 3 Stanislav VILGA M40 Thames Valley Harriers 3.30 2 575 3268138
K 4 Nathan STANDING SM Bracknell AC 1.90 1 244 3253730
PV Men's B Pole Vault
VV 1 Jirka KUCERA SM Thames Valley Harriers 2.90 4 483 4013649
YY 2 Ashley TIERNEY U20 Crawley 2.50 3 389 3481877
HH 3 Nick ANDREWS M50 Harrow AC 2.50 2 389 3304629
LJ Men's A Long Jump Wind
Y 1 Morgan Hayward U23 Crawley 6.47 4   740 3127095
HH 2 Richard CARR SM Harrow AC 6.15 3   677 2803900
K 3 Nathan STANDING SM Bracknell AC 6.15 2   677 3253730
V 4 Ebenezer JOSEPH SM Thames Valley Harriers 5.55 1   560 3795938
LJ Men's B Long Jump Wind
H 1 Luca STANISCI-BROWN U20 Harrow AC 5.88 4   624 3810264
YY 2 Vittorio Nwabuoke ANAH U17 Crawley 5.77 3   603 3766031
VV 3 Nataniel GUTKOWSKI U23 Thames Valley Harriers 4.30 2   321 3971138
TJ Men's A Triple Jump Wind
H 1 Luca STANISCI-BROWN U20 Harrow AC 13.23 4   774 3810264
YY 2 Vittorio Nwabuoke ANAH U17 Crawley 12.54 3   705 3766031
V 3 Ebenezer JOSEPH SM Thames Valley Harriers 12.07 2   658 3795938
K 4 Nathan STANDING SM Bracknell AC 11.03 1   549 3253730
TJ Men's B Triple Jump Wind
HH 1 Anand PATEL SM Harrow AC 13.21 4   772 3142840
VV 2 Alexander FIELD U23 Thames Valley Harriers 10.29 3   468 3372075
SP Men's A Shot Putt
H 1 Angus LOCKHART SM Harrow AC 15.62 4 914 3594108
V 2 Fraser WRIGHT SM Thames Valley Harriers 14.64 3 858 2991979
K 3 Sam RUSSELL U23 Bracknell AC 8.97 2 480 2972327
Y 4 Scott DEVLIN SM Crawley 8.04 1 403 2910981
SP Men's B Shot Putt
HH 1 Khuwayne LINTON U23 Harrow AC 10.39 4 586 3500340
KK 2 Ashley SPENCER M50 Bracknell AC 7.48 3 352 3896561
VV 3 Sam NASH M50 Thames Valley Harriers 7.08 2 314 2765868
DT Men's A Discus
V 1 Fraser WRIGHT SM Thames Valley Harriers 40.95 4 728 2991979
K 2 Charlie ASHDOWN-TAYLOR SM Bracknell AC 38.96 3 699 3276196
Y 3 Scott DEVLIN SM Crawley 24.92 2 462 2910981
HH 4 Robert ALLEN M60 Harrow AC 19.76 1 351 2803853
DT Men's B Discus
KK 1 Sam RUSSELL U23 Bracknell AC 24.53 4 454 2972327
H 2 Nick ANDREWS M50 Harrow AC 19.29 3 339 3304629
VV 3 Sam NASH M50 Thames Valley Harriers 11.61 2 72 2765868
HT Men's A Hammer
H 1 David NORRIS SM Harrow AC 37.90 4 625 3371921
V 2 Fraser WRIGHT SM Thames Valley Harriers 29.35 3 520 2991979
Y 3 Ashley TIERNEY U20 Crawley 25.65 2 469 3481877
K 4 Ashley SPENCER M50 Bracknell AC 22.97 1 429 3896561
HT Men's B Hammer
HH 1 Robert ALLEN M60 Harrow AC 26.93 4 487 2803853
KK 2 Sam RUSSELL U23 Bracknell AC 15.31 3 293 2972327
VV 3 Artur JURGENSON SM Thames Valley Harriers 13.12 2 244 3545845
YY 4 Vittorio Nwabuoke ANAH U17 Crawley 10.48 1 171 3766031
JT Men's A Javelin
V 1 Gavin JOHNSON ASSOON SM Thames Valley Harriers 60.83 4 858 2809660
H 2 Conor MARTIN SM Harrow AC 54.94 3 786 2989641
K 3 Sam RUSSELL U23 Bracknell AC 31.81 2 472 2972327
JT Men's B Javelin
VV 1 Artur JURGENSON SM Thames Valley Harriers 52.09 4 751 3545845
HH 2 Marcos KANTARIS U20 Harrow AC 45.19 3 662 3689457
KK 3 Ashley SPENCER M50 Bracknell AC 20.42 2 280 3896561
4x100 Men's 4x100m
V 1 Thames Valley Harriers SM   42.15 4 759
H 2 Harrow AC SM   43.29 3 644
K 3 Bracknell AC SM   44.41 2 542
Y 4 Crawley SM   46.23 1 395
4x400 Men's 4x400m
H 1 Harrow AC SM   3:23.96 4 644
V 2 Thames Valley Harriers SM   3:27.44 3 586
K 3 Bracknell AC SM   3:40.39 2 391
Y 4 Crawley SM   4:02.88 1 150
100 Women's A 100m Wind= -2.0
HH 1 Julie-anne BOACHIE U20 Harrow AC 12.72 4 704 3811268
VV 2 Kyrah MCGUIRE U17 Thames Valley Harriers 12.83 3 680 3985932
K 3 Abbie SILLETT U23 Bracknell AC 12.87 2 671 3524979
Y 4 Madeleine WAY U17 Crawley 13.15 1 614 3646824
100 Women's B 100m Wind= -2.0
H 1 Milan JERVIER U20 Harrow AC 12.75 4 697 3821187
V 2 Sarah GIBBS SW Thames Valley Harriers 13.06 3 632 4037228
KK 3 Sabeena SOOD U17 Bracknell AC 13.93 2 469 3811878
YY 4 Emma HARRISON U17 Crawley 14.03 1 452 3862881
200 Women's A 200m Wind= -1.6
VV 1 Kyrah MCGUIRE U17 Thames Valley Harriers 25.83 4 722 3985932
K 2 Amber BAILEY U20 Bracknell AC 26.62 3 643 3577012
H 3 Kayla SAUNDERS U17 Harrow AC 27.58 2 555 3788541
Y 4 Emma HARRISON U17 Crawley 28.58 1 472 3862881
200 Women's B 200m Wind= -1.6
V 1 Sarah GIBBS SW Thames Valley Harriers 27.49 4 563 4037228
KK 2 Sarah LOADES W45 Bracknell AC 28.58 3 472 3380533
HH 3 Anya FREELY U23 Harrow AC 30.07 2 363 3258456
400 Women's A 400m
V 1 Katie SHERLOCK U20 Thames Valley Harriers 61.06 4 641 3984953
H 2 Kayla SAUNDERS U17 Harrow AC 61.45 3 627 3788541
K 3 Amber BAILEY U20 Bracknell AC 62.61 2 585 3577012
400 Women's B 400m
VV 1 Maya SUTARIA U17 Thames Valley Harriers 64.04 4 536 3770226
KK 2 Sarah LOADES W45 Bracknell AC 65.46 3 489 3380533
HH 3 Sofia LATHAM U20 Harrow AC 71.38 2 320 3775141
800 Women's A 800m
V 1 Maya SUTARIA U17 Thames Valley Harriers 2:22.00 4 687 3770226
K 2 Amelia WHITELEY U17 Bracknell AC 2:22.83 3 674 3831923
H 3 Sofia LATHAM U20 Harrow AC 2:24.30 2 650 3775141
800 Women's B 800m
HH 1 Anya FREELY U23 Harrow AC 2:33.82 4 509 3258456
VV 2 Zenia GORDON U20 Thames Valley Harriers 2:37.39 3 460 3666906
1500 Women's A 1500m
H 1 Lucy ASHE SW Harrow AC 4:53.17 4 679 3517498
K 2 Jenna BAILEY U17 Bracknell AC 4:56.78 3 652 3770879
V 3 Lara STERRITT SW Thames Valley Harriers 4:59.54 2 631 3131883
1500 Women's B 1500m
VV 1 Charlotte EDGE U17 Thames Valley Harriers 5:09.88 4 557 3613307
HH 2 Issy JONES SW Harrow AC 5:37.31 3 384 3055624
3000 Women's A 3000m
HH 1 Elizabeth TOTTEN SW Harrow AC 10:10.98 4 768 3940658
VV 2 Jessica DRING-MORRIS U23 Thames Valley Harriers 11:29.26 3 498 3782453
Y 3 Kayleigh OLDFIELD U20 Crawley 12:13.33 2 371 3709521
KK 4 Gilly BAILEY W45 Bracknell AC 13:52.29 1 152 3763651
3000 Women's B 3000m
H 1 Lucy ASHE SW Harrow AC 10:45.88 4 641 3517498
V 2 Emerie SHERIDAN U23 Thames Valley Harriers 11:35.49 3 479 4012274
K 3 Phoebe FENWICK SW Bracknell AC 14:13.12 2 118 3023964
100HW Women's A 100mH Wind= -1.4
K 1 Jordanna MORRISH SW Bracknell AC 15.44 4 764 2717396
Y 2 Sophie HOGTON U20 Crawley 16.87 3 625 3593812
H 3 Megan BAILEY SW Harrow AC 19.39 2 412 2992016
V 4 Tash MUNDELL U23 Thames Valley Harriers 26.98 1 26 2982696
100HW Women's B 100mH Wind= -1.4
KK 1 Nyah REDDYHOUGH U20 Bracknell AC 17.32 4 584 3702656
VV 2 Fran LOU W40 Thames Valley Harriers 27.16 3 23 3400182
400HW Women's A 400mH
K 1 Bethany AUSTIN U20 Bracknell AC 67.08 4 719 3790392
V 2 Tash MUNDELL U23 Thames Valley Harriers 92.00 3 172 2982696
400HW Women's B 400mH
KK 1 Rosalind ROGERS U20 Bracknell AC 72.85 4 566 3763864
VV 2 Fran LOU W40 Thames Valley Harriers 94.19 3 139 3400182
2000SCW Women's A 2000m Steeplechase
K 1 Amelia WILLS U23 Bracknell AC 6:48.62 4 889 3272595
H 2 Joanna FINILL SW Harrow AC 8:37.37 3 402 3984102
V 3 Anna KELLY U17 Thames Valley Harriers 8:52.40 2 351 3755091
2000SCW Women's B 2000m Steeplechase
VV 1 Tash MUNDELL U23 Thames Valley Harriers 8:49.65 4 360 2982696
HH 2 Jennifer KEAL SW Harrow AC 8:53.73 3 347 3765417
HJ Women's A High Jump
H 1 Peggy-anne BOACHIE U20 Harrow AC 1.55 4 692 3811269
V 2 Sarah STEPHEN U23 Thames Valley Harriers 1.20 3 318 3969712
HJ Women's B High Jump
HH 1 Julie-anne BOACHIE U20 Harrow AC 1.50 4 638 3811268
VV 2 Holly PAN SW Thames Valley Harriers 1.05 3 159 3826909
PV Women's A Pole Vault
H 1 Megan BAILEY SW Harrow AC 3.90 4 902 2992016
V 2 Sarah STEPHEN U23 Thames Valley Harriers 2.30 3 478 3969712
PV Women's B Pole Vault
HH 1 Hannah ANDREWS U20 Harrow AC 2.10 4 422 3571390
VV 2 Holly PAN SW Thames Valley Harriers 1.70 3 305 3826909
LJ Women's A Long Jump Wind
H 1 Rachel ALEXANDER SW Harrow AC 5.82 4   890 3480332
K 2 Jordanna MORRISH SW Bracknell AC 5.74 3   871 2717396
Y 3 Poppy OLIVER U20 Crawley 5.45 2   801 3420097
V 4 Sophie MACE SW Thames Valley Harriers 2.36 1   91 2977886
LJ Women's B Long Jump Wind
YY 1 Madeleine WAY U17 Crawley 5.28 4   760 3646824
KK 2 Abbie SILLETT U23 Bracknell AC 4.75 3   634 3524979
HH 3 Zoe KOTYRBA SW Harrow AC 4.37 2   544 3572087
VV 4 Fran LOU W40 Thames Valley Harriers 2.20 1   57 3400182
TJ Women's A Triple Jump Wind
HH 1 Zoe KOTYRBA SW Harrow AC 10.34 4   679 3572087
KK 2 Phoebe FENWICK SW Bracknell AC 9.51 3   586 3023964
Y 3 Poppy OLIVER U20 Crawley 9.02 2   530 3420097
V 4 Sarah STEPHEN U23 Thames Valley Harriers 8.27 1   442 3969712
TJ Women's B Triple Jump Wind
K 1 Abbie SILLETT U23 Bracknell AC 8.92 4   518 3524979
SPW Women's A Shot Putt
HH 1 Makayla JOSEPH U20 Harrow AC 12.63 4 852 3810266
V 2 Sophie MACE SW Thames Valley Harriers 11.32 3 773 2977886
K 3 Jordanna MORRISH SW Bracknell AC 10.38 2 713 2717396
Y 4 Carys LEYSHON U17 Crawley 8.79 1 604 3788686
SPW Women's B Shot Putt
H 1 Emma BEARDMORE SW Harrow AC 11.44 4 780 2690317
KK 2 Phoebe FENWICK SW Bracknell AC 9.80 3 674 3023964
VV 3 Laurensa BRITANE SW Thames Valley Harriers 9.58 2 659 3122479
YY 4 Hayley EMERSON U20 Crawley 7.63 1 516 4004497
DTW Women's A Discus
V 1 Sophie MACE SW Thames Valley Harriers 45.22 4 867 2977886
H 2 Emma BEARDMORE SW Harrow AC 42.13 3 831 2690317
Y 3 Hayley EMERSON U20 Crawley 29.70 2 667 4004497
K 4 Sophie GARDNER U17 Bracknell AC 15.85 1 407 3706980
DTW Women's B Discus
VV 1 Laurensa BRITANE SW Thames Valley Harriers 34.38 4 734 3122479
YY 2 Carys LEYSHON U17 Crawley 23.57 3 568 3788686
HH 3 Makayla JOSEPH U20 Harrow AC 20.62 2 513 3810266
KK 4 Suzanne FENWICK W60 Bracknell AC 8.27 1 79 3184508
HTW Women's A Hammer
V 1 Sophie MACE SW Thames Valley Harriers 46.95 4 813 2977886
H 2 Emma BEARDMORE SW Harrow AC 45.66 3 799 2690317
Y 3 Hayley EMERSON U20 Crawley 30.69 2 613 4004497
K 4 Sophie GARDNER U17 Bracknell AC 25.24 1 534 3706980
HTW Women's B Hammer
HH 1 Makayla JOSEPH U20 Harrow AC 31.42 4 623 3810266
KK 2 Suzanne FENWICK W60 Bracknell AC 4.54 3 0 3184508
VV 3 Fran LOU W40 Thames Valley Harriers 4.35 2 0 3400182
JTW Women's A Javelin
V 1 Laurensa BRITANE SW Thames Valley Harriers 41.89 4 828 3122479
Y 2 Carys LEYSHON U17 Crawley 33.02 3 715 3788686
HH 3 Anya FREELY U23 Harrow AC 22.69 2 556 3258456
KK 4 Kate SILLETT W50 Bracknell AC 9.94 1 254 3831995
JTW Women's B Javelin
VV 1 Sophie MACE SW Thames Valley Harriers 23.59 4 571 2977886
H 2 Suzanne HARDING W45 Harrow AC 18.40 3 475 2959317
YY 3 Poppy OLIVER U20 Crawley 7.41 2 134 3420097
4x100 Women's 4x100m
H 1 Harrow AC SW   50.35 4 633
V 2 Thames Valley Harriers SW   50.86 3 606
K 3 Bracknell AC SW   50.87 2 605
Y 4 Crawley SW   56.73 1 329
4x400 Women's 4x400m
K 1 Bracknell AC SW   4:14.95 4 556
H 2 Harrow AC SW   4:21.74 3 489
V 3 Thames Valley Harriers SW   4:30.05 2 420
Non-scoring events Men
Event No. Name Cat Club Perf. Wind URN
DT 674 Jacek DRZENIECKI SM Brack 25.59      2981587 
DT 626 Ashley SPENCER M50 Brack 22.50     3896561
HJ 59 Zakaria LLOYD U20 Harrow 1.70     3996732
HJ 675 Tayo ANDREWS SM Harrow 2.00     2871796
HJ 89 Abdur-Rahman AT-THAHABI U17 Harrow 1.50     4000307
HT 669 Robert ALLEN M60 Harrow 32.96 5kg   2803853
HT 674 Jacek DRZENIECKI SM Brack 22.13      2981587 
JT 672 Nick ANDREWS M50 Harrow 30.71 700g   3304629
LJ 59 Zakaria LLOYD U20 Harrow 5.47     3996732
LJ 987 Karvin KULASINGAM SM Harrow 5.69     4000730
400H 38 Adam ROWLANDS U23 Harrow 57.37     3272488
800 600 Joshua PONCIA SM Harrow 2:04.24     3268303
800 83 Julio CALVINO-PALOMARES U20 Harrow 2:05.86     4010550
100 673 Efe UWAIFO SM Harrow 11.03 -0.7   2914231
100 671 Dajon WRIGHT SM Harrow 11.23 -0.7   3665477
100 668 Brandon BURNETT SM Harrow 11.59 -0.7   0
100 985 Matteo HARRISON U20 Brack 11.61 -0.7   3693309
100 670 Richard CARR SM Harrow 11.66 -0.7   2803900
100 50 Myles BROWN U20 TVH 11.67 -0.7   4023304
100 66 Alexander FIELD U23 TVH 11.71 -0.7   3372075
100 170 Alasan SESAY SM TVH 40.47 -0.7   4019098
100 68 Shane-spence HUDSON SM TVH 11.88 -2.9   3774755
100 171 Lumar SYLVESTER SM TVH 12.18 -2.9   2870894
100 67 Nataniel GUTKOWSKI U23 TVH 12.26 -2.9   3971138
100 553 Scott DEVLIN SM Craw 12.63 -2.9   2910981
100 172 Jonathan WICKHAM U23 TVH 12.70 -2.9   4027881
100 37 Zaid AL SHAMMARY SM TVH 13.10 -2.9   4027632
100 48 Airell ADAMS U20 Harrow 11.78 -2.8   3903745
100 987 Karvin KULASINGAM SM Harrow 11.99 -2.8   4000730
100 89 Abdur-Rahman AT-THAHABI U17 Harrow 12.42 -2.8   4000307
100 79 Dan DOMINGUEZ SM Harrow 12.51 -2.8   0
100 59 Zakaria LLOYD U20 Harrow 12.52 -2.8   3996732
100 989 Shay MORZARIA SM Harrow 12.85 -2.8   0
400 678 Samuel MARNEY SM Brack 52.80     3690353
400 993 Jabbil CHIBWANA SM Harrow 57.12     4010693
400 989 Shay MORZARIA SM Harrow 60.36     0
5000 997 David BRANFOOT M45 Harrow 16:32.62     2783352
5000 996 Michael O'SULLIVAN SM Harrow 16:44.04     3951426
5000 998 Chris JONES SM Harrow 17:41.42     3571407
200 173 Reece EARLE U20 TVH 22.31 -2.5   3580425
200 447 Oluwole ORIMOLOYE U23 TVH 22.95 -2.5   3796839
200 999 Neil HOLLOWAY SM Harrow 23.41 -2.5   2804003
200 50 Myles BROWN U20 TVH 23.51 -2.5   4023304
200 984 Edward ENSER U20 Brack 23.59 -2.5   3304660
200 670 Richard CARR SM Harrow 23.61 -2.5   2803900
200 668 Brandon BURNETT SM Harrow 23.64 -2.5   0
200 678 Samuel MARNEY SM Brack 24.92 -2.5   3690353
200 983 Darrell FUNANI U20 Brack 23.76 -1.3   3999611
200 66 Alexander FIELD U23 TVH 23.80 -1.3   3372075
200 446 Tomasz KOSCIUSZKO SM TVH 23.81 -1.3   3993603
200 174 Tristan FRAAI SM TVH 23.85 -1.3   4016508
200 67 Nataniel GUTKOWSKI U23 TVH 24.63 -1.3   3971138
200 48 Airell ADAMS U20 Harrow 23.99 -0.9   3903745
200 987 Karvin KULASINGAM SM Harrow 24.18 -0.9   4000730
200 89 Abdur-Rahman AT-THAHABI U17 Harrow 25.10 -0.9   4000307
200 79 Dan DOMINGUEZ SM Harrow 25.22 -0.9   0
1500 677 Miles BROOKS SM Brack 4:19.07     3753233
1500 996 Michael O'SULLIVAN SM Harrow 4:35.45     3951426
2000SC 124 Daniel TITCOMB SM Harrow 6:46.40     3614091
4x100 0 MB, LS, AF, NG SM TVH 46.39     0
Non-scoring events Women
EVENT No. Name CAT Club Perf. Wind URN
JTW 100 Lesley MCARDLE SW Harrow 14.08     3959668
HJ 128 Anya FREELY U23 Harrow 1.30     3258456
HTW 100 Lesley MCARDLE SW Harrow 15.94     3959668
400HW 991 Lulu WEISZ U20 Herc W 67.57     3670391
400HW 990 Ariana SHALA U17 Herc W 74.45     3827103
800 992 Millie THORPE U20 Herc W 2:26.00     3629721
100 450 Sophie HOGTON U20 Craw 13.2 -1.3 Man 3593812
100 555 Asia AMEDE CHARLES U20 TVH 13.2 -1.3 Man 3870300
100 554 Georgia MACCARTHY U17 TVH 14.7 -1.3 Man 1234567
3000 556 Katerina SIMAKOVA U17 TVH 11:58.59     3757752
200 133 Katie SHERLOCK U20 TVH 27.42 -2.3   3984953
200 555 Asia AMEDE CHARLES U20 TVH 27.47 -2.3   3870300
200 986 Sabeena SOOD U17 Brack 28.83 -2.3   3811878
200 598 Sofia CAPPELLI U17 TVH 28.93 -2.3   3689264
Man of the Match Awards
Men Total
Shot 1 Angus LOCKHART SM Harrow AC 15.62 914
2000mSc 1 Matthew SEDDON SM Bracknell AC 6:08.78 866
Shot 2 Fraser WRIGHT SM Thames Valley Harriers 14.64 858
Javelin 1 Gavin JOHNSON ASSOON SM Thames Valley Harriers 60.83 858
200m 1 Joel HOUSLIN U20 Thames Valley Harriers 21.93 820
2000mSc 2 Oliver NEWTON SM Thames Valley Harriers 6:16.46 817
Women
Pole Vault 1 Megan BAILEY SW Harrow AC 3.90 902
Long Jump 1 Rachel ALEXANDER SW Harrow AC 5.82 890
2000mSc 1 Amelia WILLS U23 Bracknell AC 6:48.62 889
Long Jump 2 Jordanna MORRISH SW Bracknell AC 5.74 871
Discus 1 Sophie MACE SW Thames Valley Harriers 45.22 867
Shot 1 Makayla JOSEPH U20 Harrow AC 12.63 852