Sweatshop Southern Athletics League: Division 2 West - Round 5 - Plymouth - 18 August 2018
Team Score
1 Basingstoke & Mid H   230 M
2 COPAC/EVH/TAV   189 T
3 Yeovil Olympiads   170 Y
4 North Devon   125 D
Men's A 100m Wind= -0.7
1 Brook Adnitt U23 COPAC/EVH/TAV 11.6 4 587 3274132
2 Andrew Mapstone SM Yeovil Olympiads 11.8 3 533 2712114
3 Jordan Ford U17 Basingstoke & Mid H 11.8 2 533 aw 3663543
Men's B 100m Wind= -0.1
1 Sam Peters SM COPAC/EVH/TAV 11.6 4 587 2717853
2 Deema Bowgen U20 Basingstoke & Mid H 11.8 3 533 3456027
3 Will Allchorn U20 North Devon 12.1 2 458 3134196
4 Robbie Hawkins SM Yeovil Olympiads 12.4 1 390 2712119
Men's A 200m Wind= 0.0
1 Max Whitecross U20 North Devon 23.1 4 643 aw 2942616
2 Brook Adnitt U23 COPAC/EVH/TAV 23.2 3 629 aw 3274132
3 Andrew Mapstone SM Yeovil Olympiads 23.6 2 575 2712114
4 Jordan Ford U17 Basingstoke & Mid H 24.1 1 511 aw 3663543
Men's B 200m Wind= 0.0
1 Sam Peters SM COPAC/EVH/TAV 23.4 4 602 aw 2717853
2 Will Allchorn U20 North Devon 24.5 3 463 3134196
3 Deema Bowgen U20 Basingstoke & Mid H 24.9 2 418 3456027
4 Robbie Hawkins SM Yeovil Olympiads 24.9 1 418 2712119
Men's A 400m
1 Andrew Faulkner SM Yeovil Olympiads 51.1 4 698 aw 2672398
2 Nathan Brown U20 COPAC/EVH/TAV 52.5 3 620 aw 0
3 Joe Flitcroft SM Basingstoke & Mid H 53.3 2 578 2706323
4 Luke Hamley U17 North Devon 56.4 1 432 3264218
Men's B 400m
1 Jack Messenger U23 Basingstoke & Mid H 51.9 4 653 aw 2992838
2 Andrew Mapstone SM Yeovil Olympiads 51.9 3 653 aw 2712114
3 Liam Hallows U20 COPAC/EVH/TAV 59.5 2 309 3287037
Men's A 800m
1 Dean Smith SM COPAC/EVH/TAV 1:58.1 4 753 aw 3219275
2 Dave Ragan SM Basingstoke & Mid H 1:59.5 3 715 aw 2706460
3 Tom Thick SM Yeovil Olympiads 2:00.4 2 692 aw 3480514
4 Jack Dutton U17 North Devon 2:03.0 1 627 aw 3258949
Men's B 800m
1 Reece Sharman-Newell  U17 Basingstoke & Mid H 2:00.2 4 697 aw 3368919
2 Jake Hughes SM COPAC/EVH/TAV 2:00.5 3 689 aw 2811254
3 George Mallinson U23 Yeovil Olympiads 2:02.8 2 632 aw 3287980
4 Hamish James U17 North Devon 2:12.7 1 418 3267211
Men's A 1500m
1 Matthew Bradley SM COPAC/EVH/TAV 4:08.5 4 688 aw 2711461
2 Sam Sommerville U23 Yeovil Olympiads 4:12.5 3 644 aw 2975267
3 Harry Richardson U20 Basingstoke & Mid H 4:19.6 2 570 aw 2874381
4 Hamish James U17 North Devon 4:25.6 1 511 aw 3267211
Men's B 1500m
1 Nathan Brown U20 COPAC/EVH/TAV 4:15.9 4 608 aw 0
2 Joshua Kemp U17 Basingstoke & Mid H 4:25.0 3 517 aw 3647431
3 George Mallinson U23 Yeovil Olympiads 4:32.2 2 451 3287980
4 James Mckibbin U23 North Devon 4:52.4 1 295 3816944
Men's A 5000m
1 Rob Wood SM Basingstoke & Mid H 15:27.8 4 732 aw 3535375
2 Jake Hughes SM COPAC/EVH/TAV 16:19.8 3 589 aw 2811254
3 Matthew Cole SM Yeovil Olympiads 17:07.5 2 470 2712149
Men's B 5000m
1 Will Dax U20 COPAC/EVH/TAV 16:52.1 4 507 aw 3144819
2 Andy Goddard SM Basingstoke & Mid H 17:46.0 3 384 3518044
3 Jonathan Ellis U20 Yeovil Olympiads 18:13.3 2 327 2952346
Men's A 110mH Wind= 0.0
1 Ryan Bonifas SM Basingstoke & Mid H 15.6 4 788 aw 2703056
2 Jamie Croucher U20 Yeovil Olympiads 17.4 3 601 aw 3370578
3 Steve Cotton SM North Devon 22.5 2 204 2822459
Men's B 110mH Wind= 0.0
1 Malachai Gair U20 Basingstoke & Mid H 17.4 4 601 aw 2968207
Men's A 400mH
1 Jack Messenger U23 Basingstoke & Mid H 58.9 4 711 aw 2992838
2 Matthew Bradley SM COPAC/EVH/TAV 63.2 3 577 2711461
3 Henry Isaacs U23 Yeovil Olympiads 64.0 2 553 3370596
4 Steve Cotton SM North Devon 82.3 1 144 2822459
Men's B 400mH
1 Matthew Cole SM Yeovil Olympiads 64.5 4 539 2712149
2 Alex Bigg U23 Basingstoke & Mid H 65.2 3 519 2706556
3 Tom Blackford U23 COPAC/EVH/TAV 77.8 2 222 2968804
Men's A 2000m Steeplechase *Water Jump at Womens Height
1 Matthew Bradley SM COPAC/EVH/TAV 6:36.2 4 * 699 2711461
2 Alex Bigg U23 Basingstoke & Mid H 6:49.5 3 * 625 2706556
3 Tom Thick SM Yeovil Olympiads 7:16.6 2 * 487 3480514
Men's B 2000m Steeplechase *Water Jump at Womens Height
1 Bradley Stevens U17 COPAC/EVH/TAV 6:48.9 4 * 628 3566084
2 Jonathan Ellis U20 Yeovil Olympiads 7:38.9 3 * 388 2952346
3 Jack Hempstead U20 Basingstoke & Mid H 8:23.4 2 * 225 3298297
Men's A High Jump
1 Ryan Bonifas SM Basingstoke & Mid H 1.90 4 753 aw 2703056
2 Jamie Croucher U20 Yeovil Olympiads 1.85 3 712 aw 3370578
3 Matthew Gilbert SM COPAC/EVH/TAV 1.70 2 589 2799520
4 Steve Cotton SM North Devon 1.30 1 257 2822459
Men's B High Jump
1 Malachai Gair U20 Basingstoke & Mid H 1.85 4 712 aw 2968207
2 Toby Sauter U20 Yeovil Olympiads 1.75 3 630 aw 3372178
Men's A Pole Vault
1 Ryan Bonifas SM Basingstoke & Mid H 4.00 4 733 aw 2703056
2 Ben Gibb SM Yeovil Olympiads 3.60 3 643 aw 2712118
3 Steve Cotton SM North Devon 1.90 2 244 2822459
4 Daniel Clayden M45 COPAC/EVH/TAV 1.00 1 0 3754238
Men's B Pole Vault
1 Toby Sauter U20 Yeovil Olympiads 2.70 4 436 3372178
2 Josh Strudwick SM Basingstoke & Mid H 2.50 3 389 3286903
Men's A Long Jump Wind
1 Ryan Bonifas SM Basingstoke & Mid H 7.00 4   845 aw 2703056
2 Elliot Platt U20 COPAC/EVH/TAV 5.92 3   632 aw 3515636
3 Jamie Croucher U20 Yeovil Olympiads 5.54 2   558 3370578
4 Steve Cotton SM North Devon 4.44 1   347 2822459
Men's B Long Jump Wind
1 Jordan Ford U17 Basingstoke & Mid H 5.87 4   623 aw 3663543
2 Tobias Clayden U17 COPAC/EVH/TAV 5.79 3   607 aw 3739859
3 Paul Guest M55 Yeovil Olympiads 5.36 2   523 aw 2753308
Men's A Triple Jump Wind
1 Max Whitecross U20 North Devon 13.02 4   753 aw 2942616
2 Toby Sauter U20 Yeovil Olympiads 12.82 3   733 aw 3372178
3 Malachai Gair U20 Basingstoke & Mid H 12.76 2   727 aw 2968207
4 Dean Smith SM COPAC/EVH/TAV 12.26 1   677 aw 3219275
Men's B Triple Jump Wind
1 Tobias Clayden U17 COPAC/EVH/TAV 12.02 4   653 aw 3739859
2 Luke Hamley U17 North Devon 11.59 3   608 aw 3264218
3 Josh Strudwick SM Basingstoke & Mid H 11.37 2   585 3286903
4 Paul Guest M55 Yeovil Olympiads 10.48 1   489 aw 2753308
Men's A Shot Putt
1 Jonathan Edwards SM COPAC/EVH/TAV 14.28 4 836 aw 2701938
2 Ben Gibb SM Yeovil Olympiads 14.10 3 826 aw 2712118
3 Ryan Bonifas SM Basingstoke & Mid H 10.28 2 578 aw 2703056
4 Steve Cotton SM North Devon 9.52 1 522 2822459
Men's B Shot Putt
1 Jacob Pope U20 Yeovil Olympiads 10.84 4 618 aw 3510665
2 Josh Strudwick SM Basingstoke & Mid H 9.76 3 540 3286903
3 Charlie Shipton U20 COPAC/EVH/TAV 8.17 2 414 3003142
4 Chris Sanders SM North Devon 7.63 1 366 2720636
Men's A Discus
1 Jonathan Edwards SM COPAC/EVH/TAV 43.14 4 760 aw 2701938
2 Ben Gibb SM Yeovil Olympiads 41.96 3 743 aw 2712118
3 Chris Horne SM North Devon 37.64 2 679 aw 2777477
4 Josh Strudwick SM Basingstoke & Mid H 30.29 1 561 aw 3286903
Men's B Discus
1 Jacob Pope U20 Yeovil Olympiads 27.54 4 512 aw 3510665
2 Chris Sanders SM North Devon 25.89 3 481 2720636
3 Malachai Gair U20 Basingstoke & Mid H 20.40 2 366 2968207
4 Charlie Shipton U20 COPAC/EVH/TAV 17.12 1 283 3003142
Men's A Hammer
1 Jonathan Edwards SM COPAC/EVH/TAV 57.48 4 824 aw 2701938
2 Joe Flitcroft SM Basingstoke & Mid H 48.33 3 736 aw 2706323
3 Ben Gibb SM Yeovil Olympiads 26.63 2 483 aw 2712118
4 Steve Cotton SM North Devon 23.51 1 437 2822459
Men's B Hammer
1 Charlie Shipton U20 COPAC/EVH/TAV 34.62 4 586 aw 3003142
2 Jack Hempstead U20 Basingstoke & Mid H 23.12 3 431 3298297
3 Chris Sanders SM North Devon 19.67 2 375 2720636
4 Jacob Pope U20 Yeovil Olympiads 19.45 1 371 3510665
Men's A Javelin
1 Ben Gibb SM Yeovil Olympiads 55.70 4 796 aw 2712118
2 Steve Cotton SM North Devon 42.24 3 622 aw 2822459
3 Bradley Stevens U17 COPAC/EVH/TAV 41.45 2 611 aw 3566084
4 Ryan Bonifas SM Basingstoke & Mid H 39.43 1 583 aw 2703056
Men's B Javelin
1 Toby Sauter U20 Yeovil Olympiads 39.48 4 584 aw 3372178
2 Malachai Gair U20 Basingstoke & Mid H 38.25 3 566 aw 2968207
3 Daniel Clayden M45 COPAC/EVH/TAV 35.28 2 524 3754238
4 Chris Sanders SM North Devon 28.22 1 415 2720636
Men's 4x100m
1 Basingstoke & Mid H SM   45.5 4 451
2 Yeovil Olympiads SM   47.0 3 340
3 Copac/Evh/Tav SM   48.1 2 270
Men's 4x400m
1 Basingstoke & Mid H SM   3:30.6 4 534
2 Yeovil Olympiads SM   3:32.9 3 498
3 Copac/Evh/Tav SM   3:33.0 2 497
Women's A 100m Wind= 0.2
1 Mair Edwards U20 Basingstoke & Mid H 12.6 4 730 aw 3018816
2 Georgia Silcox U23 Yeovil Olympiads 12.6 3 730 aw 3021474
3 Tayla James U17 COPAC/EVH/TAV 13.8 2 492 3261795
4 Hannah Gaunt U23 North Devon 14.4 1 393 2820698
Women's B 100m Wind= -1.2
1 Catherine Edwards U17 Basingstoke & Mid H 13.3 4 584 aw 3253324
2 Julia Hubbard W40 COPAC/EVH/TAV 13.9 3 474 aw 2660872
3 Anne Doyle SW North Devon 15.0 2 307 2794800
Women's A 200m Wind= 0.0
1 Mair Edwards U20 Basingstoke & Mid H 25.2 4 789 aw 3018816
2 Emily Bee U17 COPAC/EVH/TAV 26.2 3 685 aw 3118724
3 Caitlin Gallagher U20 North Devon 28.8 2 455 3018758
Women's B 200m Wind= 0.0
1 Catherine Edwards U17 Basingstoke & Mid H 26.8 4 626 aw 3253324
2 Tayla James U17 COPAC/EVH/TAV 27.9 3 527 3261795
3 Anne Doyle SW North Devon 32.2 2 238 2794800
Women's A 400m
1 Rebecca Bullock U20 Basingstoke & Mid H 58.5 4 740 aw 3044184
2 Grace Cottrell U23 Yeovil Olympiads 60.5 3 662 aw 3013355
3 Emma Ryder U20 COPAC/EVH/TAV 61.1 2 639 aw 3096972
4 Megan Gallagher U20 North Devon 64.1 1 534 aw 3018747
Women's B 400m
1 Devon Mather U20 Basingstoke & Mid H 61.9 4 610 aw 3184958
2 Joely Bytheway U20 COPAC/EVH/TAV 64.0 3 537 aw 3131969
3 Anne Doyle SW North Devon 77.7 2 181 2794800
Women's A 800m
1 Rebecca Bullock U20 Basingstoke & Mid H 2:19.4 4 730 aw 3044184
2 Hayley Harvey SW COPAC/EVH/TAV 2:31.0 3 549 2711391
3 Hannah Gaunt U23 North Devon 2:44.7 2 369 2820698
4 Lucy Pittard U20 Yeovil Olympiads 3:08.2 1 146 3510679
Women's B 800m
1 Gemma Bigg SW Basingstoke & Mid H 2:33.0 4 520 3017152
2 Anne Doyle SW North Devon 3:15.5 3 98 2794800
Women's A 1500m
1 Freya Davis U23 Basingstoke & Mid H 4:57.5 4 646 aw 2900670
2 Emma Ryder U20 COPAC/EVH/TAV 5:02.2 3 612 aw 3096072
3 Hannah Gaunt U23 North Devon 5:43.3 2 350 2820698
Women's B 1500m
1 Gemma Bigg SW Basingstoke & Mid H 5:11.6 4 545 3017152
2 Hannah Paul SW COPAC/EVH/TAV 6:14.8 3 199 3275254
3 Anne Doyle SW North Devon 7:06.7 2 43 2794800
Women's A 3000m
1 Maddie Deadman U20 Basingstoke & Mid H 10:13.6 4 758 aw 3253325
2 Lucy Pittard U20 Yeovil Olympiads 13:29.0 3 195 3510679
Women's B 3000m
1 Charlote Earle SW Basingstoke & Mid H 12:19.6 4 355 3222338
Women's A 100mH Wind= 1.7
1 Georgia Silcox U23 Yeovil Olympiads 14.6 4 851 aw 3021474
2 Hannah Haugvik U20 Basingstoke & Mid H 16.5 3 660 aw 3195176
3 Tamzin Gribble W45 COPAC/EVH/TAV 20.2 2 352 2711386
4 Anne Doyle SW North Devon 26.0 1 52 2794800
Women's B 100mH Wind= 1.7
1 Lottie Garrett U23 Yeovil Olympiads 18.7 4 466 3146346
2 Rebecca Poole U20 Basingstoke & Mid H 21.5 3 264 3253329
Women's A 400mH
1 Grace Cottrell U23 Yeovil Olympiads 65.3 4 768 aw 3013355
2 Rebecca Poole U20 Basingstoke & Mid H 72.5 3 575 aw 3253329
3 Tilly McDowell U17 COPAC/EVH/TAV 74.1 2 535 aw 3261778
4 Anne Doyle SW North Devon 100.5 1 60 2794800
Women's B 400mH
1 Rebecca Sleap SW Basingstoke & Mid H 77.5 4 454 2706500
2 Tamzin Gribble W45 COPAC/EVH/TAV 79.7 3 405 aw 2711386
Women's A 2000m Steeplechase
1 Rebecca Poole U20 Basingstoke & Mid H 7:49.1 4 593 aw 3253329
2 Tilly McDowell U17 COPAC/EVH/TAV 8:02.3 3 537 aw 3261778
Women's B 2000m Steeplechase
1 Rebecca Sleap SW Basingstoke & Mid H 8:13.0 4 494 aw 2706500
Women's A High Jump
1 Lottie Garrett U23 Yeovil Olympiads 1.50 4 638 aw 3146346
2 Hannah Haugvik U20 Basingstoke & Mid H 1.45 3 585 3195176
3 Tamzin Gribble W45 COPAC/EVH/TAV 1.30 2 424 aw 2711386
4 Hannah Gaunt U23 North Devon 1.20 1 318 2820698
Women's B High Jump
1 Hannah Reed  U20 Basingstoke & Mid H 1.35 4 478 3016828
2 Anne Doyle SW North Devon 1.10 3 212 2794800
Women's A Pole Vault
1 Susanne Jacob-Williams W45 Basingstoke & Mid H 1.10 4 117 3594015
Women's B Pole Vault
Women's A Long Jump Wind
1 Georgia Silcox U23 Yeovil Olympiads 5.85 4   898 aw 3021474
2 Emily Bee U17 COPAC/EVH/TAV 5.54 3   823 aw 3118724
3 Caitlin Gallagher U20 North Devon 4.92 2   674 aw 3018758
4 Hannah Haugvik U20 Basingstoke & Mid H 4.73 1   629 aw 3195176
Women's B Long Jump Wind
1 Lottie Garrett U23 Yeovil Olympiads 5.45 4   801 aw 3146346
2 Ella Tomlin U20 COPAC/EVH/TAV 4.74 3   631 aw 3131942
3 Hannah Reed U20 Basingstoke & Mid H 4.49 2   572 3016828
4 Anne Doyle SW North Devon 3.07 1   245 2794800
Women's A Triple Jump Wind
1 Caitlin Gallagher U20 North Devon 11.23 4   778 aw 3018758
2 Lottie Garrett U23 Yeovil Olympiads 10.50 3   697 aw 3146346
3 Tamzin Gribble W45 COPAC/EVH/TAV 9.22 2   553 aw 2711386
4 Devon Mather U20 Basingstoke & Mid H 8.17 1   430 3184958
Women's B Triple Jump Wind
1 Megan Gallagher U20 North Devon 9.58 4   594 aw 3018747
2 Macy Watson U20 Basingstoke & Mid H 7.68 3   371 3571323
Women's A Shot Putt
1 Anne Doyle SW North Devon 9.61 4 661 aw 2794800
2 Heather Seager W45 Yeovil Olympiads 9.10 3 626 aw 3246570
3 Clare Taylor W45 COPAC/EVH/TAV 8.84 2 607 aw 3584455
4 Susanne Jacob-Williams W45 Basingstoke & Mid H 6.92 1 457 3594015
Women's B Shot Putt
1 Emma Sharpe U20 North Devon 9.45 4 650 aw 3133891
2 Ella Tomlin U20 COPAC/EVH/TAV 8.80 3 604 aw 3131942
3 Chloe Hunt U20 Yeovil Olympiads 8.17 2 558 aw 2975211
4 Hannah Reed U20 Basingstoke & Mid H 6.82 1 449 3016828
Women's A Discus
1 Emma Sharpe U20 North Devon 35.78 4 752 aw 3133891
2 Ella Tomlin U20 COPAC/EVH/TAV 30.40 3 678 aw 3131942
3 Chloe Hunt U20 Yeovil Olympiads 30.16 2 674 aw 2975211
4 Susanne Jacob-Williams W45 Basingstoke & Mid H 24.16 1 578 3594015
Women's B Discus
1 Heather Seager W45 Yeovil Olympiads 29.51 4 664 aw 3246570
2 Clare Taylor W45 COPAC/EVH/TAV 23.98 3 575 3584455
3 Anne Doyle SW North Devon 22.08 2 541 2794800
4 Sue Pett W60 Basingstoke & Mid H 14.88 1 382 2658863
Women's A Hammer
1 Emma Sharpe U20 North Devon 40.78 4 742 aw 3133891
2 Kayleigh Weston U17 COPAC/EVH/TAV 38.26 3 712 aw 3300186
3 Heather Seager W45 Yeovil Olympiads 22.50 2 490 3246570
4 Susanne Jacob-Williams W45 Basingstoke & Mid H 18.09 1 413 3594015
Women's B Hammer
1 Clare Taylor W45 COPAC/EVH/TAV 37.96 4 708 aw 3584455
2 Anne Doyle SW North Devon 30.59 3 611 aw 2794800
3 Val Bovell W60 Yeovil Olympiads 21.94 2 481 aw 2712159
4 Sue Pett W60 Basingstoke & Mid H 15.61 1 365 2658863
Women's A Javelin
1 Chloe Hunt U20 Yeovil Olympiads 29.72 4 668 aw 2975211
2 Emma Sharpe U20 North Devon 25.94 3 610 aw 3133891
3 Ella Tomlin U20 COPAC/EVH/TAV 21.42 2 533 3131942
4 Hannah Reed U20 Basingstoke & Mid H 20.58 1 518 3016828
Women's B Javelin
1 Heather Seager W45 Yeovil Olympiads 26.37 4 617 aw 3246570
2 Susanne Jacob-Williams W45 Basingstoke & Mid H 20.34 3 513 aw 3594015
3 Anne Doyle SW North Devon 18.92 2 486 2794800
4 Clare Taylor W45 COPAC/EVH/TAV 17.98 1 467 3584455
Women's 4x100m
1 Basingstoke & Mid H SW   50.9 4 604 aw
2 Copac/Evh/Tav SW   54.5 3 426
3 Yeovil Olympiads SW   56.9 2 322
4 North Devon SW   57.2 1 310
Women's 4x400m
1 Copac/Evh/Tav SW   4:13.4 4 562 aw
2 Basingstoke & Mid H SW   4:13.7 3 559 aw
Men Non-scoring events
Event Pos Name Cat Club Perf. Wind aw URN
100 1 Costas Bowgen U17 Basingstoke & Mid H 12.4 -0.1
200 1 Elliott Platt U20 Copac/Evh/Tav 24.7 -0.1
200 2 Thomas Court U20 Copac/Evh/Tav 24.9 -0.1
800 1 Glen Jepson U23 Basingstoke & Mid H 2:07.8
800 2 Luca Chiossone U23 Basingstoke & Mid H 2:10.3
800 3 Simon Anderson M50 Copac/Evh/Tav 2:15.8 aw 2711335
800 4 Jack Hempstead U20 Basingstoke & Mid H 2:24.2
1500 1 Dave Ragan SM Basingstoke & Mid H 4:30.4
1500 2 Liam Hallows U20 Copac/Evh/Tav 4:46.1 3287037
5000 1 Tom Thick SM Yeovil Olympiads 17:15.2
2000SC 1 Tom Blackford SM Copac/Evh/Tav 7:15.4
4x400 1 - SM Yeovil Olympiads 3:49.9
4x400 2 - SM Basingstoke & Mid H 3:53.1
4x400 3 - SM Basingstoke & Mid H 4:24.3
HJ 1 Brad Stevens U17 Copac/Evh/Tav 1.55
TJ 1 Andrew Faulkner SM Yeovil Olympiads 12.17 aw
TJ 2 Henry Isaacs U20 Yeovil Olympiads 10.57
Women Non-scoring events
EVENT Pos Name CAT Club Perf. Wind aw URN
1500 1 Macy Watson U20 Basingstoke & Mid H 5:12.6 3571323
200 1 Olivia Kinnear U17 Copac/Evh/Tav 28.0 -0.1
400 1 Olivia Kinnear U17 Copac/Evh/Tav 65.6
DTW 1 Val Bovell W60 Yeovil Olympiads 20.81 aw
DTW 2 Stephanie Collis    F20 SW Yeovil Olympiads 17.35
JTW 1 Stephanie Collis    F20 SW Yeovil Olympiads 13.37
SPW 1 Stephanie Collis    F20 SW Yeovil Olympiads 7.97
SPW 2 Val Bovell W60 Yeovil Olympiads 6.71 aw
Man of the Match Awards
Men
Long Jump 1 Ryan Bonifas SM Basingstoke & Mid H 7.00 845
Shot 1 Jonathan Edwards SM COPAC/EVH/TAV 14.28 836
Shot 2 Ben Gibb SM Yeovil Olympiads 14.10 826
Hammer 1 Jonathan Edwards SM COPAC/EVH/TAV 57.48 824
Javelin 1 Ben Gibb SM Yeovil Olympiads 55.70 796
Women
Long Jump 1 Georgia Silcox U23 Yeovil Olympiads 5.85 898
100mH 1 Georgia Silcox U23 Yeovil Olympiads 14.6 851
Long Jump 2 Emily Bee U17 COPAC/EVH/TAV 5.54 823
Long Jump 1 Lottie Garrett U23 Yeovil Olympiads 5.45 801
200m 1 Mair Edwards U20 Basingstoke & Mid H 25.2 789
Triple Jump 1 Caitlin Gallagher U20 North Devon 11.23 778