Sweatshop Southern Athletics League: Division 2 East - Round 2 -  Kings Lynn - 21 May 2017
Team Score
1 Ryston Runners   212 R
2 Stevenage & North Herts   212 S
3 Medway & Maidstone   196 M
4 Thurrock Harriers   125 T
Men's A 100m Wind=  
1 Rory Kuypers U17 Medway & Maidstone 11.6 4 587 aw 3288488
2 Yinka Sodipo U20 Thurrock Harriers 11.6 3 587 aw 2971888
3 Semba Bwalya U17 Stevenage & North Herts 11.8 2 533 aw 0
4 Anwar Bouilouta U20 Ryston Runners 12.5 1 369 3504800
Men's B 100m Wind=  
1 Jesse Allen SM Thurrock Harriers 11.8 4 533 3613644
2 Lewis Heffernan SM Medway & Maidstone 12.1 3 458 2751172
3 Adam Hallybone U23 Stevenage & North Herts 12.2 2 435 0
4 Adam Matthews U23 Ryston Runners 15.1 1 41 3238857
Men's A 200m Wind=  
1 Rory Kuypers U17 Medway & Maidstone 22.8 4 686 aw 3288488
2 Yinka Sodipo U20 Thurrock Harriers 23.0 3 657 aw 2971888
3 Semba Bwalya U17 Stevenage & North Herts 23.8 2 549 aw 0
4 Anwar Bouilouta U20 Ryston Runners 26.6 1 255 3504800
Men's B 200m Wind=  
1 Jesse Allen SM Thurrock Harriers 23.0 4 657 aw 3613644
2 Adam Hallybone U23 Stevenage & North Herts 23.9 3 536 0
3 Will Milham U20 Medway & Maidstone 24.6 2 451 3111352
4 Adam Matthews U23 Ryston Runners 25.5 1 355 3238857
Men's A 400m
1 James Beddall U20 Stevenage & North Herts 53.7 4 558 aw 2968956
2 George Clements SM Medway & Maidstone 54.0 3 543 3012200
3 Regan Cuthbert U23 Thurrock Harriers 54.9 2 500 3623842
4 Andrew Simmonds SM Ryston Runners 58.9 1 331 2781825
Men's B 400m
1 Will Milham U20 Medway & Maidstone 56.2 4 440 3111352
2 Joey Harrison U20 Stevenage & North Herts 57.3 3 394 3646267
3 Ian Hogarth SM Ryston Runners 66.1 2 123 2781901
Men's A 800m
1 Reagan Archer U17 Medway & Maidstone 1:59.1 4 726 aw 3288204
2 Daniel Streeter U20 Stevenage & North Herts 2:00.9 3 679 aw 3350359
3 James O'Neill SM Ryston Runners 2:02.1 2 649 aw 2752678
  Jonathan Metcalf M55 Thurrock Harriers 2:18.5 1 317 aw 2800831
Men's B 800m
1 Andrejs Safars SM Medway & Maidstone 2:00.1 4 700 aw 2751280
2 Tom Sloan SM Stevenage & North Herts 2:03.9 3 605 aw 2729454
3 Adam Matthews U23 Ryston Runners 2:11.5 2 441 3238857
4 Alex Marshall U17 Thurrock Harriers 2:30.0 1 164 3577466
Men's A 1500m
1 Callum Stanforth SM Ryston Runners 4:16.6 4 600 aw 3236576
2 Reagan Archer U17 Medway & Maidstone 4:24.3 3 523 aw 3288204
3 Liam Gregory U20 Stevenage & North Herts 4:47.9 2 326 3180871
4 Jonathan Metcalf M55 Thurrock Harriers 5:20.8 1 140 2899831
Men's B 1500m
1 James O'Neill SM Ryston Runners 4:17.0 4 596 aw 2752678
2 Simon Habtom U20 Medway & Maidstone 4:25.3 3 514 3529049
3 James Beddall U20 Stevenage & North Herts 5:01.9 2 235 2968956
Men's A 3000m
1 Tewelde Menges SM Medway & Maidstone 9:00.7 4 691 aw 3533229
2 James O'Neill SM Ryston Runners 9:26.2 3 567 aw 2752678
3 Joey Harrison U20 Stevenage & North Herts 11:30.5 2 145 3646267
4 Bernard Johnson M60 Thurrock Harriers 12:51.4 1 23 2951650
Men's B 3000m
1 Tom Collins SM Medway & Maidstone 9:26.5 4 566 aw 2751253
2 Chris Balmer SM Ryston Runners 9:54.0 3 447 2999506
3 James Beddall U20 Stevenage & North Herts 12:14.3 2 64 2968956
4 Jonathan Metcalf M55 Thurrock Harriers 12:51.5 1 22 2899831
Men's A 110mH Wind=  
1 Elior Harris SM Stevenage & North Herts 16.7 4 671 aw 0
2 Michael Shortall SM Thurrock Harriers 17.1 3 630 aw 2800336
3 Lewis Heffernan SM Medway & Maidstone 17.4 2 601 aw 2751172
4 Robert Simmonds SM Ryston Runners 20.3 1 351 2666518
Men's B 110mH Wind=  
1 Andrejs Safars SM Medway & Maidstone 19.8 4 389 2751280
2 Ben Gibbs SM Thurrock Harriers 20.4 3 343 2866264
3 Andrew Simmonds SM Ryston Runners 20.9 2 307 2781825
4 Oscar Jopp U20 Stevenage & North Herts 22.8 1 187 3402216
Men's A 400mH
1 Lewis Heffernan SM Medway & Maidstone 59.1 4 705 aw 2751172
2 Michael Shortall SM Thurrock Harriers 60.7 3 653 aw 2800336
3 Joey Harrison U20 Stevenage & North Herts 62.4 2 601 aw 3646267
4 Andrew Simmonds SM Ryston Runners 67.6 1 453 2781825
Men's B 400mH
1 George Blake U20 Medway & Maidstone 61.4 4 632 aw 3426970
2 Josh Roache U17 Stevenage & North Herts 63.8 3 559 3646307
3 Robert Simmonds SM Ryston Runners 65.7 2 505 2666518
Men's A 3000m Steeplechase
1 Tewelde Menges SM Medway & Maidstone 10:01.4 4 735 aw 3533229
2 Chris Balmer SM Ryston Runners 11:05.5 3 523 2999506
3 Paul Pickard U20 Stevenage & North Herts 14:14.4 2 118 0
Men's B 3000m Steeplechase
1 Tom Collins SM Medway & Maidstone 10:33.3 4 625 aw 2751253
2 Robert Simmonds SM Ryston Runners 11:19.9 3 481 2666518
Men's A High Jump
1 Elior Harris SM Stevenage & North Herts 1.94 4 786 aw 0
2 Regan Cuthbert U23 Thurrock Harriers 1.73 3 613 aw 3623842
3 Robert Simmonds SM Ryston Runners 1.68 2 572 2666518
4 Ben Blake U17 Medway & Maidstone 1.63 1 531 3426971
Men's B High Jump
1 Tyler Mitchell U20 Stevenage & North Herts 1.88 4 737 aw 0
2 Charlie Splarn U20 Thurrock Harriers 1.63 3 531 3113448
3 George Blake U20 Medway & Maidstone 1.58 2 490 3426970
4 Ian Hogarth SM Ryston Runners 1.48 1 407 2781901
Men's A Pole Vault
1 Robert Simmonds SM Ryston Runners 2.95 4 495 2666518
2 George Blake U20 Medway & Maidstone 2.95 3 495 aw 3426970
Men's B Pole Vault
1 Ben Blake U17 Medway & Maidstone 2.75 4 448 aw 3426971
2 Ian Hogarth SM Ryston Runners 2.35 3 354 2781901
Men's A Long Jump Wind
1 Elior Harris SM Stevenage & North Herts 6.58 4   762 aw 0
2 Yinka Sodipo U20 Thurrock Harriers 6.06 3   660 aw 2971888
3 Lewis Heffernan SM Medway & Maidstone 5.92 2   632 aw 2751172
4 Anwar Bouilouta U20 Ryston Runners 5.06 1   466 3504800
Men's B Long Jump Wind
1 Tyler Mitchell U20 Stevenage & North Herts 5.91 4   630 aw 0
2 George Blake U20 Medway & Maidstone 5.40 3   531 3426970
3 Michael Shortall SM Thurrock Harriers 5.34 2   520 2800336
4 Paul Harrison M45 Ryston Runners 4.93 1   441 2743274
Men's A Triple Jump Wind
1 Elior Harris SM Stevenage & North Herts 12.92 4   743 aw 0
2 Lewis Heffernan SM Medway & Maidstone 12.40 3   691 aw 2751172
3 Ben Gibbs SM Thurrock Harriers 11.66 2   616 2866264
4 Anwar Bouilouta U20 Ryston Runners 11.23 1   570 3504800
Men's B Triple Jump Wind
1 Lee Brown U20 Stevenage & North Herts 11.76 4   626 aw 3137794
2 Michael Shortall SM Thurrock Harriers 11.24 3   572 2800336
3 Andrejs Safars SM Medway & Maidstone 11.20 2   567 2751280
4 Paul Harrison M45 Ryston Runners 10.83 1   528 aw 2743274
Men's A Shot Putt
1 Robert Simmonds SM Ryston Runners 10.19 4 572 aw 2666518
2 James Goss SM Stevenage & North Herts 10.03 3 560 aw 3648399
3 Ben Gibbs SM Thurrock Harriers 9.20 2 498 2866264
4 Will Blake SM Medway & Maidstone 8.40 1 433 3693346
Men's B Shot Putt
1 Andrew Simmonds SM Ryston Runners 8.50 4 442 2781825
2 George Clements SM Medway & Maidstone 8.23 3 419 3012200
3 Tim Saunders Mullins SM Stevenage & North Herts 6.60 2 265 0
4 Bernard Johnson M60 Thurrock Harriers 4.82 1 0 2951650
Men's A Discus
1 Robert Simmonds SM Ryston Runners 33.38 4 613 aw 2666518
2 Ben Gibbs SM Thurrock Harriers 26.67 3 496 2866264
3 Oscar Jopp U20 Stevenage & North Herts 26.63 2 495 aw 3402216
4 Will Blake SM Medway & Maidstone 23.89 1 441 3693346
Men's B Discus
1 Andrew Simmonds SM Ryston Runners 28.83 4 535 aw 2781825
2 Charlie Splarn U20 Thurrock Harriers 23.59 3 435 3113448
3 Steve Mayfield SM Stevenage & North Herts 21.73 2 396 2811721
4 George Clements SM Medway & Maidstone 15.47 1 235 3012200
Men's A Hammer
1 James Goss SM Stevenage & North Herts 45.62 4 709 aw 3658399
2 Andrew Simmonds SM Ryston Runners 35.04 3 591 aw 2781825
3 Andrejs Safars SM Medway & Maidstone 28.41 2 507 aw 2751280
4 Bernard Johnson M60 Thurrock Harriers 8.02 1 65 2951650
Men's B Hammer
1 Robert Simmonds SM Ryston Runners 34.70 4 587 aw 2666518
2 Tim Saunders Mullins SM Stevenage & North Herts 22.57 3 423 0
3 Will Blake SM Medway & Maidstone 16.38 2 315 3693346
Men's A Javelin
1 Robert Simmonds SM Ryston Runners 44.85 4 657 aw 2666518
2 George Clements SM Medway & Maidstone 30.00 3 444 3012200
3 Charlie Splarn U20 Thurrock Harriers 29.15 2 430 3113448
4 Joey Harrison U20 Stevenage & North Herts 28.72 1 423 3646267
Men's B Javelin
1 Adam Howard SM Ryston Runners 30.26 4 448 3389235
2 Will Blake SM Medway & Maidstone 29.23 3 432 3693346
3 Steve Mayfield SM Stevenage & North Herts 26.87 2 393 2811721
4 Alex Marshall U17 Thurrock Harriers 12.31 1 96 aw 3577466
Men's 4x100m
1 Thurrock Harriers SM   43.8 4 596 aw
2 Medway & Maidstone SM   46.2 3 397
3 Stevenage & North Herts SM   46.6 2 368
4 Ryston Runners SM   55.2 1 17
Men's 4x400m
1 Medway & Maidstone SM   3:35.1 4 465
2 Stevenage & North Herts SM   3:35.6 3 458
3 Thurrock Harriers SM   3:48.0 2 296
4 Ryston Runners SM   4:07.4 1 116
Women's A 100m Wind=  
1 Bethany Harley U20 Stevenage & North Herts 12.9 4 665 aw 2968930
2 Eleanor Callaghan-Inge U17 Medway & Maidstone 13.2 3 604 aw 3388382
3 Thea Howlett U17 Ryston Runners 13.3 2 584 aw 2969384
4 Toyin Olufemi U23 Thurrock Harriers 13.5 1 546 2987071
Women's B 100m Wind=  
1 Zara Edeleanu U17 Medway & Maidstone 13.8 4 492 3372974
2 Martina Barber U17 Stevenage & North Herts 13.9 3 474 272973
3 Tolani Odumosu U17 Thurrock Harriers 14.5 2 378 3546245
4 Holly Chen U20 Ryston Runners 14.6 1 363 3515406
Women's A 200m Wind=  
1 Emily Saunders U20 Stevenage & North Herts 26.0 4 705 aw 3137801
2 Hannah Brown U20 Ryston Runners 26.5 3 655 aw 3027563
3 Eleanor Callaghan-Inge U17 Medway & Maidstone 27.0 2 607 aw 3388382
4 Toyin Olufemi U23 Thurrock Harriers 28.1 1 511 2987071
Women's B 200m Wind=  
1 Shauna McFarlane U23 Medway & Maidstone 26.3 4 675 aw 2980032
2 Bethany Harley U20 Stevenage & North Herts 26.3 3 675 aw 2968930
3 Tolani Odumosu U17 Thurrock Harriers 29.6 2 396 3546245
4 Mel Reed SW Ryston Runners 30.6 1 329 3258350
Women's A 400m
1 Emily Saunders U20 Stevenage & North Herts 58.2 4 752 aw 3137801
2 Hannah Brown U20 Ryston Runners 59.1 3 716 aw 3027563
3 Lucy Hope U20 Medway & Maidstone 63.5 2 554 aw 3261922
4 Rebecca Barnard U23 Thurrock Harriers 64.4 1 524 2800339
Women's B 400m
1 Lydia Growns SW Ryston Runners 65.4 4 491 3022411
2 Rebecca Beddall U20 Stevenage & North Herts 65.5 3 488 2968907
3 Harriet Wilder U20 Medway & Maidstone 66.1 2 469 3400861
Women's A 800m
1 Lydia Growns SW Ryston Runners 2:27.2 4 605 3022411
2 Stephanie Hearn SW Medway & Maidstone 2:37.5 3 459 2751372
3 Sarah Feely U23 Stevenage & North Herts 2:41.8 2 404 2805741
Women's B 800m
1 Mel Reed SW Ryston Runners 2:36.8 4 468 3258350
2 Bernadette Harrop W40 Medway & Maidstone 2:48.7 3 324 2751406
3 Molly Gardner U17 Stevenage & North Herts 2:50.3 2 306 3258168
Women's A 1500m
1 Lydia Growns SW Ryston Runners 5:13.2 4 535 3022411
2 Stephanie Hearn SW Medway & Maidstone 5:29.2 3 432 2751372
3 Lizzie Raymont U17 Stevenage & North Herts 5:34.0 2 403 3361849
Women's B 1500m
1 Sarah Feely U23 Stevenage & North Herts 5:49.9 4 315 2805741
2 Bernadette Harrop W40 Medway & Maidstone 5:55.0 3 289 2751406
3 Hayley Hawes SW Ryston Runners 6:07.5 2 230 3594672
Women's A 5000m
1 Stephanie Hearn SW Medway & Maidstone 19:52.5 4 564 aw 2751372
2 Lorena Latisaite SW Ryston Runners 20:01.2 3 549 3281738
3 Lisa Barber U20 Stevenage & North Herts 25:13.6 2 135 2968905
Women's B 5000m
1 Mel Reed SW Ryston Runners 20:46.9 4 472 3258350
2 Mo Fazakerley W50 Medway & Maidstone 23:05.0 3 273 3442224
Women's A 100mH Wind=  
1 Bethany Harley U20 Stevenage & North Herts 16.5 4 660 aw 2968930
2 Naomi Darkins U20 Ryston Runners 19.8 3 381 3515404
3 Rebecca Barnard U23 Thurrock Harriers 20.0 2 366 2800339
Women's B 100mH Wind=  
1 Molly Gardner U17 Stevenage & North Herts 18.6 4 474 3258168
2 Gabrielle Clare U17 Ryston Runners 21.5 3 264 3422467
Women's A 400mH
1 Rebecca Pickard U20 Stevenage & North Herts 67.4 4 710 aw 2907237
2 Caitlin Harris-Doy U17 Ryston Runners 93.1 3 155 3575414
Women's B 400mH
1 Rebecca Beddall U20 Stevenage & North Herts 76.0 4 489 2968907
2 Rebecca Tuff SW Ryston Runners 95.9 3 115 2781838
Women's A 1500m Steeplechase
1 Lorena Latisaite SW Ryston Runners 6:08.5 4 529 aw 3281738
2 Erin Oliver U17 Stevenage & North Herts 6:27.0 3 457 aw 3137609
3 Stephanie Hearn SW Medway & Maidstone 6:38.5 2 415 aw 2751372
Women's B 1500m Steeplechase
1 Mel Reed SW Ryston Runners 6:19.9 4 484 aw 3258350
2 Bernadette Harrop W40 Medway & Maidstone 6:57.2 3 351 2751406
3 Christine Feely W50 Stevenage & North Herts 7:04.4 2 328 2724324
Women's A High Jump
1 Kiera Hicks U20 Stevenage & North Herts 1.43 4 563 3278182
2 Naomi Darkins U20 Ryston Runners 1.38 3 510 3515404
3 Lola Omowanile U17 Thurrock Harriers 1.33 2 456 3281439
4 Harriet Wilder U20 Medway & Maidstone 1.28 1 403 3400861
Women's B High Jump
1 Rebecca Pickard U20 Stevenage & North Herts 1.43 4 563 2907237
2 Rebecca Barnard U23 Thurrock Harriers 1.28 3 403 2800339
3 Caitlin Harris-Doy U17 Ryston Runners 1.28 2 403 3575414
4 Mo Fazakerley W50 Medway & Maidstone 0.90 1 2 3442224
Women's A Pole Vault
1 Kiera Hicks U20 Stevenage & North Herts 2.55 4 547 aw 3278182
2 Naomi Darkins U20 Ryston Runners 1.75 3 320 3515404
Women's B Pole Vault
1 Molly Gardner U17 Stevenage & North Herts 2.35 4 492 aw 3258168
2 Rebecca Tuff SW Ryston Runners 1.20 3 150 2781838
Women's A Long Jump Wind
1 Thea Howlett U17 Ryston Runners 5.13 4   724 aw 2969384
2 Zara Edeleanu U17 Medway & Maidstone 4.91 3   672 aw 3372974
3 Lola Omowanile U17 Thurrock Harriers 4.58 2   593 3281439
4 Connie Andrews U17 Stevenage & North Herts 3.94 1   444 3558945
Women's B Long Jump Wind
1 Harriet Wilder U20 Medway & Maidstone 4.37 4   544 3400861
2 Lizzie Raymont U17 Stevenage & North Herts 3.89 3   432 3361849
3 Gabrielle Clare U17 Ryston Runners 3.82 2   416 3422467
4 Tolani Odumosu U17 Thurrock Harriers 3.77 1   404 3546245
Women's A Triple Jump Wind
1 Caitlin Harris-Doy U17 Ryston Runners 9.88 4   628 aw 3575414
2 Kiera Hicks U20 Stevenage & North Herts 9.86 3   625 aw 3180873
3 Rebecca Barnard U23 Thurrock Harriers 9.42 2   576 2800339
4 Mo Fazakerley W50 Medway & Maidstone 6.90 1   274 3442224
Women's B Triple Jump Wind
1 Gabrielle Clare U17 Ryston Runners 8.32 4   448 3422467
2 Lisa Barber U20 Stevenage & North Herts 7.80 3   386 2968905
Women's A Shot Putt
1 Sue Lawrence W45 Thurrock Harriers 9.65 4 664 aw 2800620
2 Rebecca Tuff SW Ryston Runners 7.26 3 486 2781838
3 Laura Feely SW Stevenage & North Herts 6.32 2 404 2729399
4 Shauna McFarlane U23 Medway & Maidstone 6.32 1 404 2980032
Women's B Shot Putt
1 Lorena Latisaite SW Ryston Runners 7.20 4 481 3281738
2 Jill Boosey W50 Thurrock Harriers 6.29 3 401 2991112
3 Natasha Takats U20 Stevenage & North Herts 5.62 2 336 3558944
4 Sarah Kenyon W45 Medway & Maidstone 4.99 1 266 2751417
Women's A Discus
1 Sue Lawrence W45 Thurrock Harriers 29.21 4 660 aw 2800620
2 Zara Edeleanu U17 Medway & Maidstone 21.26 3 525 aw 3372974
3 Rebecca Tuff SW Ryston Runners 20.15 2 503 2781838
4 Erin Oliver U17 Stevenage & North Herts 14.27 1 365 3137609
Women's B Discus
1 Toyin Olufemi U23 Thurrock Harriers 21.25 4 525 2987071
2 Lorena Latisaite SW Ryston Runners 12.06 3 296 3281738
3 Mo Fazakerley W50 Medway & Maidstone 11.69 2 282 3442224
4 Natasha Takats U20 Stevenage & North Herts 11.17 1 262 3558944
Women's A Hammer
1 Sue Lawrence W45 Thurrock Harriers 34.67 4 666 aw 2800620
2 Laura Feely SW Stevenage & North Herts 29.50 3 596 aw 2729399
3 Gaye Clarke W55 Ryston Runners 25.99 2 545 aw 2781883
4 Mo Fazakerley W50 Medway & Maidstone 10.62 1 249 3442224
Women's B Hammer
1 Jill Boosey W50 Thurrock Harriers 18.42 4 420 2991112
2 Rebecca Tuff SW Ryston Runners 16.68 3 387 2781838
3 Natasha Takats U20 Stevenage & North Herts 12.38 2 294 3558944
4 Bernadette Harrop W40 Medway & Maidstone 5.19 1 0 2751406
Women's A Javelin
1 Thea Howlett U17 Ryston Runners 26.93 4 626 aw 2969384
2 Sue Lawrence W45 Thurrock Harriers 26.38 3 617 aw 2800620
3 Natasha Takats U20 Stevenage & North Herts 22.79 2 558 3558944
4 Fiona Argent W60 Medway & Maidstone 9.92 1 254 2916138
Women's B Javelin
1 Rebecca Tuff SW Ryston Runners 20.39 4 514 2781838
2 Megan Smith U17 Thurrock Harriers 19.01 3 488 3271539
3 Connie Andrews U17 Stevenage & North Herts 18.81 2 484 3558945
4 Sarah Kenyon W45 Medway & Maidstone 9.17 1 224 2751417
Women's 4x100m
1 Medway & Maidstone SW   51.4 4 577 aw
2 Stevenage & North Herts SW   53.7 3 464
3 Thurrock Harriers SW   54.4 2 431
4 Ryston Runners SW   57.3 1 306
Women's 4x400m
1 Stevenage & North Herts SW   4:11.5 4 579 aw
2 Medway & Maidstone SW   4:34.1 3 389
3 Ryston Runners SW   4:50.2 2 273
Men Non-scoring events
Event Pos Name Cat Club Perf. Wind aw URN
SP Adam Howard SM Ryston Runners 6.72 3389235
3000SC George Blake U20 Medway & Maidstone 13:11.9
200 Steve Mayfield SM Stevenage & North Herts 27.5
400 Steve Mayfield SM Stevenage & North Herts 61.9
100 Ben Gibbs SM Thurrock Harriers 11.9 2866264
100 Josh Roache U17 Stevenage & North Herts 12.9 3646307
DT Ben Blake U17 Medway & Maidstone 18.77 aw
DT George Blake U20 Medway & Maidstone 23.15
HJ William Cartledge U20 Stevenage & North Herts 1.73 aw
HJ Oscar Jopp SM Stevenage & North Herts 1.73 aw
JT Edward Borrmann SM Guest 37.80 aw
LJ William Cartledge U20 Stevenage & North Herts 5.68
LJ Josh Roache U17 Stevenage & North Herts 4.94 3646307
Women Non-scoring events
Event Pos Name Cat Club Perf. Wind aw URN
HTW Lindsey Clare W35 Ryston Runners 14.31
HTW Megan Smith U17 Thurrock 16.60 2371539
DTW Megan Smith U17 Thurrock 20.01 2371539
100 Lola Omowanile U17 Thurrock Harriers 13.4
100 Joylyn Saunders-Mullins W60 Stevenage & North Herts 16.2 aw
200 Martina Barber U17 Stevenage & North Herts 27.8
200 Lucy Hope U20 Medway & Maidstone 27.2 aw
Man of the Match Awards
Men
High Jump 1 Elior Harris SM Stevenage & North Herts 1.94 786
Long Jump 1 Elior Harris SM Stevenage & North Herts 6.58 762
Triple Jump 1 Elior Harris SM Stevenage & North Herts 12.92 743
High Jump 1 Tyler Mitchell U20 Stevenage & North Herts 1.88 737
3000mSc 1 Tewelde Menges SM Medway & Maidstone 10:01.4 735
800m 1 Reagan Archer U17 Medway & Maidstone 1:59.1 726
Women
400m 1 Emily Saunders U20 Stevenage & North Herts 58.2 752
Long Jump 1 Thea Howlett U17 Ryston Runners 5.13 724
400m 2 Hannah Brown U20 Ryston Runners 59.1 716
400mH 1 Rebecca Pickard U20 Stevenage & North Herts 67.4 710
200m 1 Emily Saunders U20 Stevenage & North Herts 26.0 705
200m 1 Shauna McFarlane U23 Medway & Maidstone 26.3 675