Sweatshop Southern Athletics League: Division 1 - Round 2 - Abingdon - 17 May 2014
Team Score
1 Basingstoke & Mid Hants   217 M
2 Southampton   200 S
3 Radley   175 R
4 City of Norwich   117 N
Men's A 100m Wind= +2.6
1 Kieran Showler-Davis u23 Basingstoke & Mid Hants 10.47 4 954 aw
2 David Gain SM Radley 10.67 3 881 aw
3 John Coyle  U23 Southampton 10.73 2 860 aw
4 Shane Atherton U20 City of Norwich 11.44 1 633 aw
Men's B 100m Wind= +2.6
1 Jordan Dorrian U23 Radley 10.88 4 809 aw
2 Andy Blow SM Basingstoke & Mid Hants 10.95 3 785 aw
3 Sean Foord U20 Southampton 10.99 2 772 aw
4 Ashley Cooper U17 City of Norwich 11.68 1 565 aw
Men's A 200m Wind= +1.7
1 Kieran Showler-Davis u23 Basingstoke & Mid Hants 21.35 4 918 aw
2 David Gain SM Radley 21.52 3 889 aw
3 Sean Foord SM Southampton 22.56 2 722 aw
4 Jack Strachan U20 City of Norwich 22.98 1 660 aw
Men's B 200m Wind= +1.7
1 Myles Richardson u20 Basingstoke & Mid Hants 21.87 4 830 aw
2 Jordan Dorrian U23 Radley 22.12 3 790 aw
3 Jason Amartey  U20 Southampton 22.71 2 699 aw
4 Shane Atherton U20 City of Norwich 23.26 1 621 aw
Men's A 400m
1 Owen Richardson u17 Basingstoke & Mid Hants 48.57 4 852 aw
2 Ronnie Young U23 Southampton 49.21 3 811 aw
3 Elliot Holland SM City of Norwich 49.51 2 793 aw
4 Ryan Craze U17 Radley 52.39 1 626 aw
Men's B 400m
1 Callum Bressington U23 Southampton 50.29 4 745 aw
2 Jack Strachan U20 City of Norwich 51.50 3 675 aw
3 liam McGarrigle SM Basingstoke & Mid Hants 51.84 2 656 aw
4 Maphenduka Moghanedi SM Radley 54.21 1 533
Men's A 800m
1 liam McGarrigle SM Basingstoke & Mid Hants 1:55.91 4 814 aw
2 Chris Hewitt U20 Radley 1:58.15 3 753 aw
3 Lucas Clements  U20 Southampton 2:00.25 2 694 aw
4 Piers Arnold SM City of Norwich 2:11.92 1 433
Men's B 800m
1 David Fisher  U20 Southampton 2:01.65 4 661 aw
2 Dominic Oliver  U20 City of Norwich 2:11.94 3 433
3 David Fry sm Basingstoke & Mid Hants 2:27.04 2 198
Men's A 1500m
1 Matthew Revier  SM Southampton 4:04.45 4 735 aw
2 Chris Hewitt U20 Radley 4:17.58 3 590 aw
3 Piers Arnold SM City of Norwich 4:38.16 2 401
4 liam McGarrigle SM Basingstoke & Mid Hants 4:40.66 1 380
Men's B 1500m
1 Niall Holt  U20 Southampton 4:05.47 4 723 aw
2 Dominic Oliver  U20 City of Norwich 4:48.66 3 321
3 Joe Flitcroft SM Basingstoke & Mid Hants 5:29.66 2 105
Men's A 3000m
1 Dominic Oliver  U20 City of Norwich 9:16.70 4 612 aw
2 Tim Sherman  SM Southampton 9:31.52 3 543
3 Geoff Butler M45 Basingstoke & Mid Hants 12:21.64 2 54
Men's B 3000m
1 Piers Arnold SM City of Norwich 9:30.24 4 549
2 Chris Hilton  U23 Southampton 9:37.43 3 517
3 Chris Llewellyn M50 Basingstoke & Mid Hants 14:45.05 2 0
Men's A 110mH Wind= +3.4
1 Andy Blow SM Basingstoke & Mid Hants 14.41 4 925 aw
2 Chris Marshall U23 City of Norwich 15.98 3 746 aw
3 Calum Rowe U20 Southampton   2 0
Men's B 110mH Wind= +3.4
1 Ben Hazel SM Basingstoke & Mid Hants 15.21 4 831 aw
2 James Senior U23 City of Norwich 18.66 3 484
3 Jon Tilt M50 Southampton 23.28 2 161
Men's A 400mH
1 Chris Marshall U23 City of Norwich 54.92 4 847 aw
2 Tobin Hatton-Brown u20 Basingstoke & Mid Hants 57.75 3 749 aw
3 Calum Rowe U20 Southampton 59.82 2 681 aw
Men's B 400mH
1 James Senior U23 City of Norwich 58.72 4 717 aw
2 Jonty Davidson U20 Basingstoke & Mid Hants 59.77 3 683 aw
3 Jon Tilt M50 Southampton 61.34 2 633 aw
Men's A 3000m Steeplechase
1 Tim Spencer  SM Southampton 9:55.63 4 756 aw
2 James Senior U23 City of Norwich 10:02.70 3 730 aw
3 David Fry SM Basingstoke & Mid Hants 10:17.78 2 677 aw
Men's B 3000m Steeplechase
1 Jake Bradley  U23 Southampton 11:32.20 4 446
2 Geoff Butler M45 Basingstoke & Mid Hants 13:42.19 3 165
Men's A High Jump
1 Matt Watson  U23 Southampton 2.05 4 876 aw
2 Ben Hazell SM Basingstoke & Mid Hants 1.75 3 630 aw
3 Francisco Jesus SM Radley 1.75 2 630 aw
4 Jerry Dasalou U20 City of Norwich 1.70 1 589 aw
Men's B High Jump
1 Nick Hunt  U20 Southampton 2.00 4 835 aw
2 Jordan Dorrian U23 Radley 1.60 3 506
3 Geoff Butler M45 Basingstoke & Mid Hants 1.55 2 465 aw
4 Matt Grapes U20 City of Norwich 1.50 1 423
Men's A Pole Vault
1 Sam Sleap sm Basingstoke & Mid Hants 4.20 4 777 aw
2 Andrew Douglas  U20 Southampton 3.60 3 643 aw
3 Michael Wiseman SM City of Norwich 2.60 2 413
4 Chris Shaw SM Radley 2.60 1 413
Men's B Pole Vault
1 Ben Hazel SM Basingstoke & Mid Hants 3.80 4 688 aw
2 Adam Jones  U17 Southampton 3.20 3 552 aw
3 Gordon Slater M50 City of Norwich 2.00 2 269
4 Gwynn  Wallace M45 Radley 1.60 1 169
Men's A Long Jump Wind
1 Nick Hunt  U20 Southampton 6.76 4   797 aw
2 Jordan Dorrian U23 Radley 6.69 3   784 aw
3 Jordan Harry U20 City of Norwich 6.35 2   717 aw
4 Tobin Hatton-Brown u20 Basingstoke & Mid Hants 5.74 1   597 aw
Men's B Long Jump Wind
1 Chris Bull SM Southampton 6.41 4   728 aw
2 Ashley Cooper U17 City of Norwich 6.08 3   664 aw
3 Francisco Jesus SM Radley 5.50 2   551
Men's A Triple Jump Wind
1 Nick Hunt  U20 Southampton 13.62 4   812 aw
2 Jerry Dasalou U20 City of Norwich 13.28 3   779 aw
3 Francisco Jesus SM Radley 11.74 2   624
4 Geoff Butler M45 Basingstoke & Mid Hants 10.01 1   436
Men's B Triple Jump Wind
1 Chris Bull SM Southampton 12.79 4   730 aw
2 Matt Grapes U20 City of Norwich 11.32 3   580
3 Peter Watkeys sm Basingstoke & Mid Hants 8.36 2   234
Men's A Shot Putt
1 Garry Newton SM Southampton 14.01 4 829 aw
2 Ben Hazel SM Basingstoke & Mid Hants 12.82 3 755 aw
3 Chris Shaw SM Radley 11.01 2 636 aw
4 Declan Manning U23 City of Norwich 10.95 1 632 aw
Men's B Shot Putt
1 John Dickinson sm Basingstoke & Mid Hants 11.72 4 684 aw
2 Gwynn  Wallace M45 Radley 10.10 3 571 aw
3 Mike Small M60 Southampton 9.85 2 552 aw
4 Gordon Slater M50 City of Norwich 7.99 1 402
Men's A Discus
1 Garry Newton SM Southampton 38.86 4 705 aw
2 Dan Spencer sm Basingstoke & Mid Hants 37.88 3 690 aw
3 Gwynn  Wallace M45 Radley 29.06 2 545 aw
4 Declan Manning U23 City of Norwich 28.16 1 528 aw
Men's B Discus
1 John Dickinson sm Basingstoke & Mid Hants 37.24 4 680 aw
2 Mike Small M60 Southampton 30.42 3 569 aw
3 Chris Shaw SM Radley 26.84 2 504
4 Harry Newenham U23 City of Norwich 26.02 1 488
Men's A Hammer
1 Joe Flitcroft sm Basingstoke & Mid Hants 39.50 4 650 aw
2 Garry Newton SM Southampton 36.79 3 618 aw
3 Declan Manning U23 City of Norwich 27.79 2 504 aw
4 Gwynn  Wallace M45 Radley 25.14 1 466
Men's B Hammer
1 John Dickinson sm Basingstoke & Mid Hants 31.05 4 548 aw
2 Mike Small M60 Southampton 29.34 3 525 aw
3 Chris Shaw SM Radley 22.75 2 430
4 Gordon Slater M50 City of Norwich 19.00 1 367
Men's A Javelin
1 Tobin Hatton-Brown u20 Basingstoke & Mid Hants 54.61 4 790 aw
2 Harry Newenham U23 City of Norwich 51.29 3 748 aw
3 Hannes Petzer SM Radley 48.09 2 706 aw
4 Garry Newton SM Southampton 45.25 1 669 aw
Men's B Javelin
1 Gwynn  Wallace M45 Radley 38.64 4 577 aw
2 Isaac Cox u20 Basingstoke & Mid Hants 34.66 3 519
3 Mike Small M60 Southampton 32.09 2 480 aw
4 James Senior U23 City of Norwich 6.51 1 0
Men's 4x100m
1 Basingstoke & Mid Hants SM   41.81 4 795 aw
2 Radley SM   42.39 3 734 aw
3 Southampton SM   43.33 2 640 aw
4 City of Norwich SM   45.77 1 430
Men's 4x400m
1 Southampton SM   3:27.9 4 577
2 City of Norwich SM   3:28.4 3 569
3 Basingstoke & Mid Hants SM   3:29.1 2 558
4 Radley SM   3:45.3 1 328
Women's A 100m Wind= +2.1
1 Izzy Bryant U17 Southampton 12.36 4 784 aw
2 Laura Johnson U20 City of Norwich 12.37 3 782 aw
3 Lucy Bomphrey U17 Basingstoke & Mid Hants 12.47 2 759 aw
4 Lucy Hooper U20 Radley 12.82 1 682 aw
Women's B 100m Wind= +2.1
1 Adela Hussain U20 Radley 12.87 4 671 aw
2 Elizabeth Butler-Clack U17 Basingstoke & Mid Hants 12.97 3 651 aw
3 Emily Newton SW Southampton 13.60 2 527
4 Holly Durbidge U23 City of Norwich 13.97 1 462
Women's A 200m Wind= +3.6
1 Devon Brimcombe U17 Basingstoke & Mid Hants 25.52 4 755 aw
2 Laura Johnson U20 City of Norwich 25.72 3 734 aw
3 Amy Teal U17 Southampton 25.85 2 720 aw
4 Gina Sunderland U20 Radley 26.39 1 666 aw
Women's B 200m Wind= +3.6
1 Adela Hussain U20 Radley 26.55 4 650 aw
2 Izzy Bryant U17 Southampton 26.71 3 635 aw
3 Laura Wright SW Basingstoke & Mid Hants 27.29 2 581
4 Tanya Daniels W35 City of Norwich 31.38 1 282
Women's A 400m
1 Becky Hodgson U20 Radley 61.04 4 642 aw
2 Lucy Wildash U17 Basingstoke & Mid Hants 63.23 3 563 aw
3 Catriona Witcombe SW Southampton 64.03 2 536
4 Grace Bird U20 City of Norwich 69.01 1 383
Women's B 400m
1 Emma Hope SW Basingstoke & Mid Hants 64.14 4 532
2 Beth Mulvany U17 Radley 66.02 3 471
3 Dani Scott U20 Southampton 67.04 2 440
4 Tanya Daniels W35 City of Norwich 76.31 1 208
Women's A 800m
1 Laura Brenton SW Southampton 2:15.16 4 802 aw
2 Faith Brew U17 Radley 2:18.19 3 750 aw
3 Lucy Wildash U17 Basingstoke & Mid Hants 2:20.84 2 706 aw
4 Grace Bird U20 City of Norwich 2:39.84 1 429
Women's B 800m
1 Sophie Hall SW Southampton 2:19.85 4 721 aw
2 Jenny Helyar U20 Basingstoke & Mid Hants 2:27.05 3 606
3 Nicola Alford SW City of Norwich 2:40.06 2 425
Women's A 1500m
1 Laura Brenton SW Southampton 4:44.73 4 745 aw
2 Lucy Wildash U17 Basingstoke & Mid Hants 5:00.76 3 622 aw
3 Nicola Alford SW City of Norwich 5:20.36 2 487
4 Katherine Ellis U17 Radley 5:20.59 1 486
Women's B 1500m
1 Rebecca Sleap SW Basingstoke & Mid Hants 5:04.51 4 595 aw
2 Grace Bird U23 City of Norwich 5:34.27 3 401
3 Jess Anstice U20 Radley 5:42.50 2 355
4 Becky Mulley SW Southampton 6:32.14 1 134
Women's A 3000m
1 Nicola Alford SW City of Norwich 11:13.36 4 549 aw
2 Caitlin Lloyd SW Southampton 11:43.96 3 454
3 Gemma Wildash U20 Basingstoke & Mid Hants 11:59.47 2 409
4 Lauren Burton U17 Radley 12:44.30 1 293
Women's B 3000m
1 Linda Van der Wel W40 Basingstoke & Mid Hants 12:27.29 4 335
2 Alison Smith W40 Radley 13:03.04 3 250
Women's A 100mH Wind= +2.4
1 Gina Sunderland U20 Radley 15.25 4 783 aw
2 Gemma Finch U20 Basingstoke & Mid Hants 15.70 3 738 aw
3 Karoliina Isoaho SW Southampton 15.80 2 728 aw
4 Carole Filer W55 City of Norwich 19.78 1 382
Women's B 100mH Wind= +2.4
1 Adela Hussain U20 Radley 15.83 4 725 aw
2 Michelle Hallett SW Southampton 16.71 3 640 aw
3 Anne Flitcroft U17 Basingstoke & Mid Hants 21.05 2 293
4 Tanya Daniels W35 City of Norwich 22.12 1 227
Women's A 400mH
1 Paula Owen W35 Radley 68.69 4 675 aw
2 Catriona Witcombe SW Southampton 70.15 3 636 aw
3 Laura Wright SW Basingstoke & Mid Hants 74.35 2 529
Women's B 400mH
1 Gina Sunderland W35 Radley 69.32 4 658 aw
2 Becky Mulley SW Southampton 81.77 3 360
3 Anne Flitcroft U17 Basingstoke & Mid Hants 92.99 2 156
Women's A 2000m Steeplechase
1 Rebecca Sleap SW Basingstoke & Mid Hants 8:15.92 4 536 aw
2 Ericka Davies U17 Radley 8:52.96 3 388
3 Becky Mulley SW Southampton 9:51.86 2 204
Women's B 2000m Steeplechase
1 Linda Van der Wel W40 Basingstoke & Mid Hants 9:14.17 4 314
2 Jess Anstice U20 Radley 9:18.23 3 301
Women's A High Jump
1 Gemma Finch U20 Basingstoke & Mid Hants 1.65 4 799 aw
2 Maika Chapel U20 Radley 1.60 3 745 aw
3 Katya Oldfield U17 Southampton 1.60 2 745 aw
4 Carole Filer W55 City of Norwich 1.40 1 531 aw
Women's B High Jump
1 Devon Brimecome U17 Basingstoke & Mid Hants 1.55 4 692 aw
2 Kay Reynolds W45 Radley 1.45 3 585 aw
3 Tanya Daniels W35 City of Norwich 1.20 2 318
Women's A Pole Vault
1 Dani Scott U20 Southampton 2.80 4 615 aw
2 Maika Chapel U20 Radley 2.00 3 393
3 Laura Wright SW Basingstoke & Mid Hants 1.60 2 276
Women's B Pole Vault
1 Kay Reynolds W45 Radley 1.70 4 305
Women's A Long Jump Wind
1 Devon Brimecome U17 Basingstoke & Mid Hants 5.35 4   777 aw
2 Lucy Hooper U20 Radley 5.02 3   698 aw
3 Michelle Hallett SW Southampton 4.91 2   672 aw
4 Charlie Hudson-Madge U17 City of Norwich 4.78 1   641 aw
Women's B Long Jump Wind
1 Adela Hussain U20 Radley 5.01 4   696 aw
2 Emma Hope SW Basingstoke & Mid Hants 4.22 3   509
Women's A Triple Jump Wind
1 Lucy Hooper U20 Radley 10.55 4   703 aw
2 Hollie Garrathy U17 Southampton 10.47 3   694 aw
3 Dayna Wegg U17 Basingstoke & Mid Hants 9.51 2   586 aw
4 Talulah Bell U17 City of Norwich 8.27 1   442
Women's B Triple Jump Wind
1 Beth Mulvany U17 Radley 10.40 4   686 aw
2 Laura Wright SW Basingstoke & Mid Hants 9.48 3   582
3 Becky Mulley SW Southampton 8.97 2   524
Women's A Shot Putt
1 Luisa Chantler Edmond U17 Radley 10.40 4 721 aw
2 Evie Wilcox U17 Basingstoke & Mid Hants 9.40 3 653 aw
3 Tiffany Markham SW Southampton 9.09 2 631 aw
4 Tanya Daniels W35 City of Norwich 6.64 1 437
Women's B Shot Putt
1 Kathryn Woodcock U20 Radley 9.96 4 691 aw
2 Michelle Hallett SW Southampton 8.58 3 594 aw
3 Lisa Baker SW Basingstoke & Mid Hants 7.07 2 474
4 Holly Durbidge U23 City of Norwich 6.21 1 398
Women's A Discus
1 Kathryn Woodcock U20 Radley 41.99 4 838 aw
2 Evie Wilcox U17 Basingstoke & Mid Hants 30.67 3 688 aw
3 Holly Pearce U17 Southampton 28.39 2 654 aw
4 Holly Durbidge U23 City of Norwich 21.88 1 542
Women's B Discus
1 Luisa Chantler Edmond U17 Radley 33.16 4 724 aw
2 Tiffany Markham SW Southampton 22.46 3 553
3 Elizabeth Butler-Clack U17 Basingstoke & Mid Hants 20.88 2 523
Women's A Hammer
1 Aislinn Baird U23 Radley 40.25 4 743 aw
2 Lisa Baker SW Basingstoke & Mid Hants 22.63 3 497
3 Izzy Bryant U17 Southampton 19.21 2 438 aw
4 Tanya Daniels W35 City of Norwich 14.53 1 346
Women's B Hammer
1 Kathryn Woodcock U20 Radley 38.63 4 723 aw
2 Anne Flitcroft U17 Basingstoke & Mid Hants 16.14 3 380
3 Sara Macdonald-Gray W50 Southampton 15.73 2 371
4 Grace Bird U20 City of Norwich 3.68 1 0
Women's A Javelin
1 Samantha Molyneux SW Radley 32.08 4 709 aw
2 Jenny Helyar U20 Basingstoke & Mid Hants 27.61 3 643 aw
3 Tiffany Markham SW Southampton 23.42 2 574
4 Laura Johnson U20 City of Norwich 18.42 1 480
Women's B Javelin
1 Karoliina Isoaho SW Southampton 22.09 4 551
2 Maria Henry W35 Basingstoke & Mid Hants 20.95 3 530
3 Tanya Daniels W35 City of Norwich 12.03 2 326
Women's 4x100m
1 Southampton SW   51.14 4 591 aw
2 Basingstoke & Mid Hants SW   51.40 3 577 aw
3 Radley SW   51.42 2 576 aw
4 City of Norwich SW   57.62 1 293
Women's 4x400m
1 Basingstoke & Mid Hants SW   4:11.9 4 575 aw
2 Radley SW   4:19.5 3 508
3 Southampton SW   4:20.7 2 498
Men Non-scoring events
Event Pos Name Cat Club Perf. Wind aw
100 1 Myles Richardson U20 Basingstoke & Mid Hants 10.89 +2.8 aw
100 2 Jason Amartey U20 Southampton 10.96 +2.8 aw
100 3 Sam Sleap SM Basingstoke & Mid Hants 11.07 +2.8 aw
100 4 Ben Owen SM Radley 11.11 +2.8 aw
100 5 Rob Kite SM Basingstoke & Mid Hants 11.54 +2.8
100 6 Ben Hazel SM Basingstoke & Mid Hants 11.65 +2.8
100 1 Sean Foord SM Southampton 11.01 +2.1 aw
100 2 Ryan Craze U17 Radley 11.44 +2.1 aw
100 3 Jonathan Elderfield SM Basingstoke & Mid Hants 11.51 +2.1
100 4 Jerry Dasaolu U20 11.56 +2.1 aw
100 5 Ben Davies U23 Southampton 11.64 +2.1
100 6 Jordan Harry U20 Basingstoke & Mid Hants 11.74 +2.1
100 1 Jamie Jupp U20 Southampton 12.21 +2.1
100 2 Matthew Ellacott U17 Radley 12.28 +2.1
100 3 Dan Spencer SM Basingstoke & Mid Hants 12.40 +2.1
100 4 Alastair Duncan M55 Radley 12.86 +2.1 aw
100 5 Derek Warn M45 Southampton 13.76 +2.1
100 6 Dan Carozzi SM Southampton 13.97 +2.1
200 1 Tyler Emmanuel U20 Southampton 22.47 +2.3 aw
200 2 Ben Owen SM Radley 22.70 +2.3 aw
200 3 Jack Lynch U20 Southampton 23.07 +2.3 aw
200 4 John Dickinson SM Basingstoke & Mid Hants 24.25 +2.3
200 5 Sean Glaysier SM Basingstoke & Mid Hants 25.34 +2.3
200 6 Ray Watkins M60 Basingstoke & Mid Hants 25.39 +2.3 aw
200 7 Alastair Duncan M55 Radley 26.33 +2.3 aw
400 1 Alex Ruggels  U20 Southampton 51.94 aw
400 2 Joe Flitcroft SM Basingstoke & Mid Hants 53.81
400 3 Adam Herring  U20 53.83 aw
400 4 Ibe Badipe SM Southampton 54.99
400 5 Glen Jepson U20 55.92
400 6 Sean Glaysier SM Basingstoke & Mid Hants 57.28
400 7 Ray Watkins M60 Basingstoke & Mid Hants 57.56 aw
110H 1 Sam Sleap SM Basingstoke & Mid Hants 15.45 +2.4 aw
110H 2 Rob Kite SM Basingstoke & Mid Hants 16.11 +2.4 aw
800 Joe Wales U23 Southampton 2:01.01 aw
800 David Blackman M45 Southampton 2:06.09 aw
1500 Alex Wall-Clarke SM Southampton 4:06.62 aw
1500 Matt Hibberd SM Southampton 4:07.62 aw
1500 Luke Powell U17 Southampton 4:25.49 aw
1500 Tim Sherman SM 4:30.51
3000 James Smith M40 Southampton 9:20.78 aw
3000 Gareth Klepacz  SM Southampton 9:25.13 aw
3000 Steve Marcer SM Southampton 10:30.29
3000 Paul Warn U23 Southampton 11:26.68
HJ Marc Alner U23 Channel Islands 2.05 aw
HJ Dotun Ogunkeyede U23 Gateshead 2.00 aw
HJ Adam Jones U17 Southampton 1.90 aw
HJ Owen Lawrence U17 Southampton 1.85 aw
HT Geoff Butler M45 Basingstoke & Mid Hants 17.92
HT Josh Steele SM Southampton 51.94 aw
SP Dan Spencer SM Basingstoke & Mid Hants 10.50 aw
Women Non-scoring events
Event Pos Name Cat Club Perf. Wind aw
100 1 Amy Teal U17 Southampton 12.27 +2.5 aw
100 2 Zoe Chung U17 Radley 13.05 +2.5 aw
100 3 Kay Reynolds W45 Radley 13.51 +2.5 aw
100 4 Abbey Cottam U17 Radley 13.92 +2.5
100 5 Michele Wakefield W45 Radley 14.12 +2.5 aw
100 6 Sara MacDonald-Gray W50 Southampton 14.75 +2.5 aw
200 1 Zoe Chung U17 Radley 27.05 +2.1 aw
200 2 Becky Hodgson U20 Radley 27.06 +2.1 aw
200 3 Michele Wakefield W45 Radley 29.09 +2.1 aw
800 Gemma Finch U20 Basingstoke & Mid Hants 2:16.41 aw
2000SCW Kathrine Ellis U17 Radley 9:36.35
TJ Abbey Cottam U17 Radley 9.05 aw
JTW Aislinn Baird SW Radley 28.73 aw
HTW Holly Pearce U17 Southampton 37.65 aw
HTW Abbey Cottam U17 Radley 27.98 aw
DTW Ellie Smith U17 Radley 31.78 aw
LJ Tiffany Markham SW Southampton 4.32
PV Claire Humby U20 Southampton 2.30 aw
HJ Karolina Isoahd SW Southampton 1.40
HJ Michelle Hallett SW Southampton 1.50 aw
MENS CONT
TJ Jeremy Jack-Crookes U17 Southampton 13.33 aw
TJ Matthew Watson Southampton 13.84 #N/A SM
LJ Ben Davies U23 Southampton 5.98 aw
LJ Jeremy Jack-Crookes U17 Southampton 6.28 aw
LJ Isaac Cox U20 Basingstoke 6.26 aw
PV Derek Warn Southampton 2.80 #N/A M45
PV Rob Kite Basingstoke 3.80 #N/A SM
PV John Dickson Basingstoke 3.60 #N/A SM
Man of the Match Awards
Men
100m 1 Kieran Showler-Davis u23 Basingstoke & Mid Hants 10.47 954
110mH 1 Andy Blow SM Basingstoke & Mid Hants 14.41 925
200m 1 Kieran Showler-Davis u23 Basingstoke & Mid Hants 21.35 918
200m 2 David Gain SM Radley 21.52 889
100m 2 David Gain SM Radley 10.67 881
High Jump 1 Matt Watson  U23 Southampton 2.05 876
Women
Discus 1 Kathryn Woodcock U20 Radley 41.99 838
800m 1 Laura Brenton SW Southampton 2:15.16 802
High Jump 1 Gemma Finch U20 Basingstoke & Mid Hants 1.65 799
100m 1 Izzy Bryant U17 Southampton 12.36 784
100mH 1 Gina Sunderland U20 Radley 15.25 783
100m 2 Laura Johnson U20 City of Norwich 12.37 782