Southern Athletics League: Division 1 - Round 5 - Milton Keynes - 1 September 2012
Team Score
1 Southampton   217.5 R
2 Harrow   180.5 G
3 Marshall Milton Keynes   174 M
4 Stevenage & North Herts   148 S
Men's A 100m Wind= 0.2
1 Anthony Roderique U20 Harrow 10.93 4 906 aw
2 Daniel Oderinde U17 Marshall Milton Keynes 11.07 3 865 aw
3 Cameron Webb SM Stevenage & North Herts 11.26 2 811 aw
4 Jason Amarty U17 Southampton 11.34 1 788 aw
Men's B 100m Wind= 0.2
1 Richard Carr SM Harrow 11.33 4 791 aw
2 Nic Williams U23 Marshall Milton Keynes 11.56 3 728
3 Peter De'Ath U20 Stevenage & North Herts 11.98 2 620
4 Sean Connerton SM Southampton 12.42 1 516
Men's A 200m Wind= 2.0
1 Anthony Roderique U20 Harrow 21.71 4 967 aw
2 Ben Sturgess U20 Marshall Milton Keynes 22.25 3 892 aw
3 Ronnie Young U20 Southampton 22.30 2 886 aw
4 Cameron Webb SM Stevenage & North Herts 22.54 1 854 aw
Men's B 200m Wind= 2.0
1 Omar Grant U20 Harrow 21.93 4 936 aw
2 Calum Bressington SM Southampton 23.06 3 786 aw
3 Tom Purton U20 Marshall Milton Keynes 23.16 2 774 aw
4 Aaron Reynolds  SM Stevenage & North Herts 24.06 1 665
Men's A 400m
1 Omar Grant U20 Harrow 48.81 4 942 aw
2 Sean Adams U20 Southampton 49.13 3 923 aw
3 Ben Sturgess U20 Marshall Milton Keynes 50.61 2 840 aw
4 Peter De'Ath U20 Stevenage & North Herts 52.39 1 744 aw
Men's B 400m
1 Ronnie Young U20 Southampton 49.42 4 907 aw
2 Nick Davis U20 Harrow 51.67 3 782 aw
3 Tom Purton U20 Marshall Milton Keynes 51.90 2 770 aw
4 Aaron Reynolds  SM Stevenage & North Herts 53.56 1 684
Men's A 800m
1 Chad Lambert U23 Marshall Milton Keynes 1:56.28 4 861 aw
2 John Wright SM Southampton 1:57.42 3 833 aw
3 Andrew Holliman U20 Harrow 1:59.85 2 772 aw
4 Sam Poulton SM Stevenage & North Herts 2:04.81 1 658
Men's B 800m
1 Ross Threlfall SM Marshall Milton Keynes 1:59.44 4 784 aw
2 Tom O'Dowd U20 Harrow 1:59.98 3 769 aw
3 Graham Fisher SM Southampton 2:02.04 2 722 aw
4 William Ridgway U17 Stevenage & North Herts 2:14.78 1 455
Men's A 1500m
1 Chad Lambert U23 Marshall Milton Keynes 4:11.14 4 729 aw
2 Graham Fisher SM Southampton 4:22.04 3 615
3 Philip Benson U20 Harrow 4:24.86 2 587 aw
4 Tom Sloan U20 Stevenage & North Herts 4:54.63 1 332
Men's B 1500m
1 Sam Deathe U23 Marshall Milton Keynes 4:13.65 4 702 aw
2 Ed Baber SM Southampton 4:22.73 3 608
3 Jonathan Collier U20 Harrow 4:35.95 2 475
4 Gregory Evans U20 Stevenage & North Herts 4:57.51 1 311
Men's A 5000m
1 Marcin Fudalej SM Marshall Milton Keynes 15:48.15 4 672 aw
2 Jim Cooper SM Harrow 16:02.07 3 634 aw
3 Graham Fisher SM Southampton 16:28.61 2 566 aw
4 Richard Bate SM Stevenage & North Herts 16:57.50 1 496
Men's B 5000m
1 Steve Tuttle SM Marshall Milton Keynes 16:36.58 4 546 aw
2 Pete Merritt SM Southampton 17:00.62 3 489
3 Jon Kyte SM Harrow 18:12.61 2 335
Men's A 110mH Wind= 0.9
1 Sean Adams U20 Southampton 15.21 4 863 aw
2 Connor Winters SM Stevenage & North Herts 16.08 3 729 aw
3 Tom Nicholls SM Harrow 16.56 2 660 aw
Men's B 110mH Wind= 0.9
1 Chad McLeod SM Harrow 16.60 4 655 aw
2 James McNulty SM Southampton 21.84 3 128
Men's A 400mH
1 Ben Carne SM Harrow 52.54 4 1006 aw
2 Jack Lynch U17 Southampton 60.23 3 688
3 Max Schopp U17 Stevenage & North Herts 62.49 2 606
4 Eliot Winter U23 Marshall Milton Keynes 69.52 1 384
Men's B 400mH
1 Chad McLeod SM Harrow 59.33 4 722 aw
2 Sean Connerton SM Southampton 70.44 3 359
3 David Spicer U17 Stevenage & North Herts 71.91 2 320
Men's A 2000m Steeplechase
1 Matt Carey SM Harrow 5:59.52 4 924 aw
2 Matt Eager U23 Marshall Milton Keynes 6:29.09 3 751
3 Harry Day U17 Stevenage & North Herts 8:07.16 2 305
4 Paul Warn U17 Southampton 8:36.23 1 212
Men's B 2000m Steeplechase
1 Alan Wray M40 Harrow 6:25.48 4 771 aw
2 Eliot Winter U23 Marshall Milton Keynes 7:04.53 3 567
3 Peter Eames M50 Stevenage & North Herts 9:37.83 2 69
Men's A High Jump
1 Matt Watson SM Southampton 1.95 4 846 aw
2 Daniel Gardner U20 Stevenage & North Herts 1.80 3 711 aw
3 Tom Nicholls SM Harrow 1.80 2 711 aw
Men's B High Jump
1 Nick Hunt U17 Southampton 1.95 4 846 aw
2 Kashief Jones U20 Stevenage & North Herts 1.75 3 666 aw
3 Noel Reid SM Harrow 1.75 2 666 aw
Men's A Pole Vault
1 Daniel Gardner U20 Stevenage & North Herts 4.50 4 840 aw
2 Sam Hyatt-Twynham SM Harrow 3.80 3 651 aw
3 Sam Bass-Cooper U17 Southampton 3.80 2 651 aw
Men's B Pole Vault
1 Matthiaus Winter SM Stevenage & North Herts 3.20 4 490 aw
2 Derek Warn M45 Southampton 2.60 3 332
3 Tom Nicholls SM Harrow 2.00 2 175
Men's A Long Jump Wind
1 Richard Carr SM Harrow 6.90 4   896 aw
2 Nicholas Hunt U17 Southampton 6.79 3   874 aw
3 Daniel Gardner U20 Stevenage & North Herts 6.76 2   867 aw
4 Franklin Ocran SM Marshall Milton Keynes 6.11 1   734 aw
Men's B Long Jump Wind
1 Chris Alexis SM Harrow 6.86 4   888 aw
2 Chris Bull SM Southampton 6.25 3   763 aw
3 Lee Grint SM Stevenage & North Herts 5.27 2   563
Men's A Triple Jump Wind
1 Chris Alexis SM Harrow 14.12 4   848 aw
2 Nicholas Hunt U17 Southampton 13.90 3   825 aw
3 Chuko Cribb U20 Marshall Milton Keynes 13.80 2   815 aw
4 Connor Winters SM Stevenage & North Herts 13.06 1   737 aw
Men's B Triple Jump Wind
1 Franklin Ocran SM Marshall Milton Keynes 13.50 4   783 aw
2 Chris Bull SM Southampton 13.24 3   756 aw
3 Richard Carr SM Harrow 12.95 2   725 aw
4 Max Schopp U17 Stevenage & North Herts 11.66 1   590 aw
Men's A Shot Putt
1 Garry Newton SM Southampton 14.21 4 777 aw
2 Andy Lewis M40 Harrow 12.52 3 677 aw
3 Lewis Barnes U17 Marshall Milton Keynes 10.90 2 582 aw
4 Steve Stone M45 Stevenage & North Herts 9.09 1 475
Men's B Shot Putt
1 Mike Small M55 Southampton 10.46 4 556 aw
2 David Johnson M55 Harrow 9.23 3 483
3 Sam Poulton SM Stevenage & North Herts 7.54 2 384
4 Nick Washington SM Marshall Milton Keynes 5.29 1 251
Men's A Discus
1 Garry Newton SM Southampton 42.77 4 743 aw
2 Jackson Curtis U20 Marshall Milton Keynes 36.93 3 637 aw
3 Noel Reid SM Harrow 25.01 2 421
4 Matt Mardle U17 Stevenage & North Herts 20.51 1 340 aw
Men's B Discus
1 Lewis Barnes U17 Marshall Milton Keynes 33.64 4 577 aw
2 Mike Small M55 Southampton 32.76 3 561 aw
3 David Johnson M55 Harrow 23.63 2 396
4 Ryan Valentine U17 Stevenage & North Herts 19.97 1 330 aw
Men's A Hammer
1 Daniel Avery U20 Southampton 49.41 4 719 aw
2 Mark Roberson SM Marshall Milton Keynes 45.19 3 656 aw
3 David  Norris SM Harrow 38.88 2 560 aw
4 Lee Grint SM Stevenage & North Herts 14.35 1 192
Men's B Hammer
1 Lewis Barnes U17 Marshall Milton Keynes 35.68 4 512 aw
2 Mike Small M55 Southampton 34.12 3 489 aw
3 Steve Allen M50 Harrow 17.17 2 234
4 Peter Eames M50 Stevenage & North Herts 6.03 1 68
Men's A Javelin
1 Jackson Curtis U20 Marshall Milton Keynes 63.65 4 859 aw
2 Garry Newton SM Southampton 41.22 3 547 aw
3 Steve Rouault M50 Harrow 39.38 2 522 aw
4 Ryan Valentine U17 Stevenage & North Herts 38.36 1 507 aw
Men's B Javelin
1 Matt Mardle U17 Stevenage & North Herts 35.28 4 465 aw
2 Noel Reid SM Harrow 34.04 3 448
3 Mike Small M55 Southampton 32.51 2 426 aw
4 Tom Purton U20 Marshall Milton Keynes 5.10 1 49
Men's 4x100m
1 Harrow SM   42.89 4 883 aw
2 Marshall Milton Keynes SM   43.64 3 835 aw
3 Southampton SM   44.38 2 789
4 Stevenage & North Herts SM   44.41 1 787
Men's 4x400m  
1 Southampton SM   3:22.38 4 853 aw
2 Harrow SM   3:28.46 3 772
3 Marshall Milton Keynes SM   3:29.69 2 756
4 Stevenage & North Herts SM   3:30.36 1 747
Women's A 100m Wind= 2.0
1 Emily Newton SW Southampton 12.65 4 902 aw
2 Hephzibah Adeosun U17 Harrow 12.72 3 890 aw
3 Alana Slater W35 Marshall Milton Keynes 13.63 2 746
Women's B 100m Wind= 2.0
1 Sharnna Henry SW Harrow 12.85 4 869 aw
2 Joanne Bottell U20 Southampton 12.98 3 848 aw
3 Lucy Brady U20 Marshall Milton Keynes 14.57 2 611
Women's A 200m Wind= 2.5
1 Emily Newton SW Southampton 26.03 4 896 aw
2 Hephzibah Adeosun U17 Harrow 26.50 3 860 aw
3 Faye Richold SW Marshall Milton Keynes 27.64 2 777
4 Sandra Reed W45 Stevenage & North Herts 28.69 1 704 aw
Women's B 200m Wind= 2.5
1 Libbie Nunn U17 Southampton 26.64 4 850 aw
2 Jemima Paul U17 Harrow 27.01 3 822 aw
3 Alana Slater W35 Marshall Milton Keynes 27.66 2 776 aw
4 Martina Barber U20 Stevenage & North Herts 30.90 1 563
Women's A 400m
1 Emily Bonnett SW Southampton 56.24 4 989 aw
2 Moe Sasegbon SW Stevenage & North Herts 59.65 3 881 aw
3 Amy Botham U17 Marshall Milton Keynes 61.37 2 829 aw
Women's B 400m
1 Michelle Jessop SW Marshall Milton Keynes 63.67 4 762 aw
2 Sandra Reed W45 Stevenage & North Herts 64.00 3 753 aw
3 Zoe Carter U17 Southampton 67.17 2 665
Women's A 800m
1 Jenny Beckingham SW Southampton 2:13.16 4 931 aw
2 Lyndsey Fairweather SW Harrow 2:18.87 3 842 aw
3 Gemma Childs U20 Marshall Milton Keynes 2:21.09 2 809 aw
4 Caroline Willis U17 Stevenage & North Herts 2:37.19 1 588
Women's B 800m
1 Ashlee McGuigan SW Harrow 2:22.55 4 789 aw
2 Laura Seaman U20 Southampton 2:36.22 3 600
3 Diane Baldwin W55 Marshall Milton Keynes 2:53.39 2 400 aw
Women's A 1500m
1 Ceri Mitchell SW Southampton 4:31.59 4 965 aw
2 Lara Bromilow SW Marshall Milton Keynes 4:57.65 3 787 aw
3 Janie Latchford U17 Stevenage & North Herts 5:47.96 2 494
4 Becky Cross SW Harrow 6:45.77 1 241
Women's B 1500m
1 Ellie Hemmings U17 Marshall Milton Keynes 5:10.14 4 708 aw
2 Sophie Darling SW Southampton 5:33.74 3 570
3 Jess Barber SW Stevenage & North Herts 6:30.28 2 300
4 Caitlin McIntyre U17 Harrow 7:15.88 1 145
Women's A 3000m
1 Lara Bromilow SW Marshall Milton Keynes 10:19.02 4 857 aw
2 Ellie Monks SW Southampton 10:23.59 3 844 aw
3 Ellen Rose-Senior U17 Harrow 11:57.58 2 591 aw
4 Sarah Pike U20 Stevenage & North Herts 13:52.97 1 342
Women's B 3000m
1 Wendy Webber SW Marshall Milton Keynes 10:53.61 4 758 aw
2 Sophie Darling SW Southampton 11:36.98 3 643
3 Caitlin McIntyre U17 Harrow 14:30.87 2 275
4 Jess Barber SW Stevenage & North Herts 14:54.15 1 238
Women's A 100mH Wind= 0.5
1 Moe Sasegbon SW Stevenage & North Herts 15.02 4 913 aw
2 Vicky Mould U17 Southampton 15.64 3 845 aw
3 Elizabeth Read U20 Marshall Milton Keynes 20.92 2 374
Women's B 100mH Wind= 0.5
1 Anne Rees SW Stevenage & North Herts 16.00 4 807 aw
2 Louise Webb SW Southampton 18.08 3 604
3 Michelle Jessop SW Marshall Milton Keynes 21.83 2 312
Women's A 400mH
1 Emily Bonnett SW Southampton 60.26 4 1014 aw
2 Hayley Comer SW Harrow 66.98 3 828 aw
3 Faye Richold SW Marshall Milton Keynes 69.27 2 769 aw
4 Sandra Reed W45 Stevenage & North Herts 76.71 1 592 aw
Women's B 400mH
1 Louise Webb SW Southampton 65.66 4 863 aw
2 Michelle Jessop SW Marshall Milton Keynes 81.78 3 485
3 Martina Barber U20 Stevenage & North Herts 83.09 2 459
Women's A 1500m Steeplechase
1 Louise Webb SW Southampton 4:55.97 4 1035 aw
2 Rebecca Marshall U20 Marshall Milton Keynes 5:27.22 3 858 aw
3 Caroline Willis U17 Stevenage & North Herts 6:09.39 2 646
4 Ellen Rose-Senior U17 Harrow 6:12.64 1 631
Women's B 1500m Steeplechase
1 Jenny Beckingham SW Southampton 5:38.94 4 796 aw
2 Janie Latchford U17 Stevenage & North Herts 6:47.07 3 481
Women's A High Jump
1 Moe Sasegbon SW Stevenage & North Herts 1.70 4 903 aw
2 Emily Newton SW Southampton 1.35 3 561
3= Elizabeth Read U20 Marshall Milton Keynes 1.35 1.5 561
3= Jemima Paul U17 Harrow 1.35 1.5 561
Women's B High Jump
1 Anne Rees SW Stevenage & North Herts 1.50 4 707 aw
2= Jenny Beckingham SW Southampton 1.25 2.5 465
2= Michelle Jessop SW Marshall Milton Keynes 1.25 2.5 465
4 Lyndsey Fairweather SW Harrow 1.00 1 227
Women's A Pole Vault
1 Anne Rees SW Stevenage & North Herts 3.20 4 701 aw
2 Georgia Parker U17 Southampton 2.40 3 461 aw
3 Jemima Paul U17 Harrow 2.10 2 372
Women's B Pole Vault
1 Tillie Farman U20 Stevenage & North Herts 2.30 4 431 aw
2 Becky Mulley SW Southampton 2.20 3 401
Women's A Long Jump Wind
1 Abi Holman U23 Harrow 5.45 4   871 aw
2 Vicky Mould U17 Southampton 5.44 3   869 aw
3 Moe Sasegbon SW Stevenage & North Herts 5.43 2   867 aw
4 Faye Richold SW Marshall Milton Keynes 4.73 1   720
Women's B Long Jump Wind
1 Zara Asante U23 Harrow 5.19 4   817 aw
2 Susie Collins U20 Southampton 4.70 3   713 aw
3 Kate Wright U17 Stevenage & North Herts 4.04 2   575
4 Michelle Jessop SW Marshall Milton Keynes 3.85 1   536
Women's A Triple Jump Wind
1 Zara Asante U23 Harrow 12.24 4   914 aw
2 Vicky Mould U17 Southampton 11.51 3   839 aw
3 Moe Sasegbon SW Stevenage & North Herts 11.08 2   795 aw
4 Elizabeth Read U20 Marshall Milton Keynes 9.34 1   619 aw
Women's B Triple Jump Wind
1 Kattalyeeya Thomas U17 Harrow 11.06 4   793 aw
2 Becky Mulley SW Southampton 8.99 3   584
3 Kate Wright U17 Stevenage & North Herts 8.74 2   558
4 Lucy Brady U20 Marshall Milton Keynes 8.73 1   557
Women's A Shot Putt
1 Anne Rees SW Stevenage & North Herts 10.74 4 615 aw
2 Sadie Watts SW Marshall Milton Keynes 10.02 3 572 aw
3 Anna Stevens SW Southampton 9.21 2 523 aw
4 Hayley Comer SW Harrow 8.48 1 479 aw
Women's B Shot Putt
1 Emma Beardmore SW Marshall Milton Keynes 9.84 4 561 aw
2 Emily Newton SW Southampton 8.56 3 484 aw
3 Yinka Ademuwagun W40 Harrow 8.44 2 477 aw
4 Renee Hector U20 Stevenage & North Herts 8.18 1 461 aw
Women's A Discus
1 Emma Beales W35 Marshall Milton Keynes 38.66 4 681 aw
2 Renee Hector U20 Stevenage & North Herts 37.98 3 669 aw
3 Angela Mitchell W45 Harrow 35.61 2 625 aw
4 Anna Stevens SW Southampton 27.03 1 469 aw
Women's B Discus
1 Emma Beardmore SW Marshall Milton Keynes 31.15 4 544 aw
2 Sophie Goddard U20 Stevenage & North Herts 24.46 3 422 aw
3 Yinka Ademuwagun W40 Harrow 16.48 2 278
4 Zoe Carter U17 Southampton 15.04 1 252
Women's A Hammer
1 Sadie Watts U23 Marshall Milton Keynes 45.05 4 693 aw
2 Frances Gross SW Stevenage & North Herts 35.98 3 548 aw
3 Anna Stevens SW Southampton 33.42 2 507 aw
Women's B Hammer
1 Emma Beardmore SW Marshall Milton Keynes 40.50 4 620 aw
2 Sophie Goddard U20 Stevenage & North Herts 33.42 3 507 aw
3 Zoe Carter U17 Southampton 15.07 2 215
Women's A Javelin
1 Sadie Watts U23 Marshall Milton Keynes 40.40 4 704 aw
2 Anne Rees SW Stevenage & North Herts 25.44 3 434 aw
3 Yinka Ademuwagun W40 Harrow 21.74 2 368
4 Emily Newton SW Southampton 19.65 1 330
Women's B Javelin
1 Matina Barber U20 Stevenage & North Herts 21.24 4 359
2 Jemima Paul U17 Harrow 16.30 3 270
3 Anna Stevens SW Southampton 13.06 2 212
4 Emma Beardmore SW Marshall Milton Keynes 8.39 1 129
Women's 4x100m
1 Harrow SW   50.52 4 886 aw
2 Southampton SW   51.75 3 841 aw
3 Marshall Milton Keynes SW   54.66 2 738
4 Stevenage & North Herts SW   59.01 1 597
Women's 4x400m
1 Southampton SW   4:09.97 4 826 aw
2 Marshall Milton Keynes SW   4:14.09 3 797 aw
3 Stevenage & North Herts SW   4:31.63 2 678
Men Non-scoring events
Event Pos Name Cat Club Perf. Wind aw
100 1 Jerwayne Grant SM Harrow 11.21 1.5 aw W156
100 2 Rohan Samuel SM Harrow 11.85 1.5 W157
100 3 Andy Lewis SM Harrow 12.07 1.5 1159
100 4 Robert Allen M50 Harrow 12.47 1.5 aw 1165
100 5 James MacNulty SM Southampton 13.31 1.5 671
100 6 Dan Carozzi SM Southampton 15.16 1.5 856
200 1 Richard Carr SM Harrow 22.73 3.8 aw 1158
200 2 Jason Amarty U17 Southampton 23.03 3.8 aw 857
200 3 Robert Allen M50 Harrow 25.94 3.8 aw 1165
400 1 Neil Holloway U20 Harrow 51.07 aw 770
400 2 Dudley Mason U20 Southampton 51.62 aw 676
400 3 Callum Bressington SM Southampton 52.23 aw 678
400 4 Cathel Holloway U17 Harrow 55.87 959
400 5 Luke Elton U20 Marshall Milton Keynes 56.31 1167
800 1 Sam Deathe U23 Marshall Milton Keynes 2:00.75 aw 680
800 2 Nick Washington SM Marshall Milton Keynes 2:21.42 679
1500 1 Matt Eager U23 Marshall Milton Keynes 4:14.35 aw 176
1500 2 Peter Merritt SM Southampton 4:28.62 673
5000 1 Paul Warn U20 Southampton 19:24.81 674
5000 2 Jack Gladman U17 Stevenage & North Herts 21:25.34 759
2000SC 1 Steve Cox U20 Marshall Milton Keynes 7:18.81 aw 755
2000SC 2 Tom Cox U20 Marshall Milton Keynes 7:27.70 aw 756
LJ 1 David Spicer U17 Stevenage & North Herts 4.94 861
TJ 1 Jack Lynch U17 Southampton 12.10 aw 864
TJ 2 Jason Amarty U17 Southampton 10.89 857
DT 1 Daniel Avery U20 Southampton 32.48 aw 862
DT 2 Steve Stone M45 Stevenage & North Herts 23.59 675
HT 1 Garry Newton SM Southampton 32.77 aw 677
JT 1 Steve Stone M45 Stevenage & North Herts 30.47 675
Women Non-scoring events
Event Pos Name Cat Club Perf. Wind aw
100 1 Jemima Paul U17 Harrow 13.08 1.1 aw 1168
100 2 Juanita Jordan U17 Southampton 13.42 1.1 858
100 3 Susie Collins U20 Southampton 13.61 1.1 175
200 1 Juanita Jordan U17 Southampton 28.01 3.8 858
100HW 1 Becky Mulley SW Southampton 21.13 0.5 859
LJ 1 Fiona James SW Southampton 4.37 860
TJ 1 Abi Holman U20 Harrow 11.21 aw W155
TJ 2 Fiona James SW Southampton 9.74 aw 860
DTW 1 Sadie Watts U23 Marshall Milton Keynes 34.04 aw 118
HTW 1 Laeken Impey U17 Marshall Milton Keynes 35.74 aw 449
Man of the Match Awards
Men
400mH 1 Ben Carne SM Harrow 52.54 1006
200m 1 Anthony Roderique U20 Harrow 21.71 967
400m 1 Omar Grant U20 Harrow 48.81 942
200m 1 Omar Grant U20 Harrow 21.93 936
2/3000mSc 1 Matt Carey SM Harrow 5:59.52 924
400m 2 Sean Adams U20 Southampton 49.13 923
Women
15/2000mSc 1 Louise Webb SW Southampton 4:55.97 1035
400mH 1 Emily Bonnett SW Southampton 60.26 1014
400m 1 Emily Bonnett SW Southampton 56.24 989
1500m 1 Ceri Mitchell SW Southampton 4:31.59 965
800m 1 Jenny Beckingham SW Southampton 2:13.16 931
Triple Jump 1 Zara Asante U23 Harrow 12.24 914